Satış ve Servis Hizmeti İle Tesla Türkiye Açılıyor

Elektrikli Otomobil denildiğinde akla gelen ilk markalardan birisi olan Tesla uzunca bir bekleyiş süresinden sonra Tesla Türkiye adımını atmaya hazırlanıyor.

2018 yılının ilk yarısında Tesla Türkiye tarafından ilk resmi Tesla Servis Noktası kurulacak. Hemen akabinde ise 2019 yılında Tesla Türkiye resmi olarak Türkiye’de satışa başlayacak.

Tesla Motors Netherlands B.V. şirketi üzerinden hayata geçirilecek olan Tesla Türkiye operasyonu kısa vadede markaya ve ürünlerine olan ilgiyi yükseltecek gibi görünüyor.

 

Tesla Model 3

 

Tesla SuperCharger Şarj İstasyonları Kuruluyor

Tesla ve Gersan arasında yapılan anlaşma neticesinde geçtiğimiz günlerde Tesla SuperCharger İstasyonlarının kurulacağı haberini zaten sizlere duyurmuştuk. (Tesla ve Gersan İşbirliğiyle Türkiye’de Tesla Supercharger Ağı Kurulacak)

Bu süreçten sonra Satış Noktası ve Servis Noktalarının açılması ile birlikte ülkemizde Tesla markasına olan ilginin artmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında ülkemize gelen Elon MASK birçok önemli isim ile görüşmeler yapmış ve ilk adımda TÜRKSAT uydusunun taşınma işini almıştı.

Anlaşılan yapılan görüşmeler sonrasında Tesla markasının Türkiye Pazarında daha hızlı bir şekilde büyümesi için de çeşitli görüşmeler yapılmış ve uygulanmaya başlanmış durumda.

 

Tesla Supercharger

 

KASKO Şirketlerinin Yüksek Prim İstekleri Bitecek

Resmi servis noktası olmadığı için KASKO Şirketleri tarafından istenilen Yüksek Prim Oranları da servis noktalarının açılması ile sona erecek.

Bilindiği üzere Tesla markasına ait Elektrikli Araçlar kullanılan yazılımlardan dolayı dışarıdan müdahale imkânına sahip değiller.

Araçlarda yapılması gereken tüm tamir işlemleri için yetkili servisler üzerinden işlem yapılması gerekiyor. Aksi durumda gerek sensörlerin gerekse de yazılımın sıkıntı yaşaması ihtimaline karşın aracın yazılımı kilitlenebiliyor.

Bu sebeple de Yetkili Servis Noktası açılmadan önce her türlü arızada Avrupa’daki Servis Noktalarına gönderilen Tesla markalı araçların artık Türkiye içinde de tamirleri mümkün olacak.

Satış ve Servis Hizmeti İle Tesla Türkiye Açılıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir