Sekiz Çekirdekli HTC Desire 616 Duyuruldu

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Geçtiğimiz aylarda MediaTek ile anlaşma yapan HTC firması MediaTek İşlemcili, 8 Çekirdekli HTC Desire 616 Modeli resmi olarak duyurdu.

MediaTek firmasına ait 1.4 Ghz’lik Sekiz Çekirdekli Cortex A7 Mimarisine sahip GT6592 serisi bir işlemci ile karşımıza çıkan HTC Desire 616 modeli bir hafta önce duyurusu yapılan HTC Desire 516 modelinin bir basamak üstünde yer alacak.

İlk etapta Rusya ve Bazı Asya Ülkelerinde satışa çıkacak olan Desire 616 serisinin 2014 senesi bitmeden Avrupa ve dolayısıyla Türkiye pazarında da satışa sunulması bekleniyor.

Sekiz Çekirdekli HTC Desire 616 Duyuruldu
Sekiz Çekirdekli HTC Desire 616 Duyuruldu

 

8 Çekirdekli İşlemcisi İle HTC Desire 616

Orta Segmentte yer alan bir ürün olarak karşımıza çıkan 616 serisi Mali 450MP4 serisi bir GPU ile birlikte geliyor.

5 inçlik 720p HD Görüntü Kalitesi sunan LCD ekran ile kullanıcı karşısına çıkacak olan modelde 1 GB Ram Bellek, 4 GB Dahili Depolama Alanı ve 32 GB Mikro SD Kart Desteği yer alıyor.

Android 4.2.2 Jelly Bean İşletim Sistemi ve Sense 5.5 Ara Yüzü ile satışa çıkacak olan modelden Android 4.4 Kit Kat İşletim Sisteminin neden kullanılmadığı ise belli değil.

8 MP değerinde Full HD Video çekim özelliğine sahip bir arka kameraya sahip olan cihazda 2 MP değerinde ve HD Video Çekim özelliğine sahip birde Ön Kamera konumlandırılmış durumda.

2.000 mAh’lik bir batarya ile satışa sunulacak olan modelin batarya değeri ise 5 inçlik bir cihaz için ortalama seviyelerde diyebiliriz.

 

BoomSound Yok, BlinkFeed Var

HTC’nin son dönemdeki gözde ürünleri arasında olan Çift Hoparlör Sistemi BoomSound bu seride yer almazken, Sense 5.5 ile birlikte BlinkFeed özelliği HTC Desire 616 modelinde kendisine yer bulmuş durumda.

Desire 616 Modeli
Desire 616 Modeli

HTC’den Uygun Fiyatlı Modeller Yolda

MediaTek İşlemci Üretici ile anlaştıktan sonra Uygun Fiyatlı Orta Seviye ürünlere de yönelmesine kesin gözüyle bakılan HTC firması bu alandaki ilk adımları atmaya başladı.

HTC One M7 – HTC One M8 ile iyi bir çıkış yakalayan ancak Orta – Giriş seviyesinde neredeyse hiç ürünü olmayan HTC firmasının MediaTek ile ortaklaşa olarak bu açığı kapatması bekleniyor.

Bu sayede HTC Desire 516, HTC Desire 616 ve daha birçok Desire serisinin pazara sürülerek HTC firmasını daha karlı ve bilinir bir firma yapması bekleniyor.

 

Sekiz Çekirdekli HTC Desire 616 Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir