Selfie Çılgınlığı Can Almaya Devam Ediyor

Mumbai’de yaşanan olayda 3 Üniversite öğrencisi Umman Denizi kıyısındaki kayalıklarda Selfie Çekilirken dengelerini kaybederek denize düştüler.

Tarannum Ansari, Anjum Khan ve Masturi Khan isimli Üniversite Öğrencilerinin kayalıklardan aşağı düştüğünü gören Ramesh Walunj suya atlayarak 3 Üniversiteli Kızdan 2’sini kıyıya çekmeyi başardı.

Son kez suya dalan ve Tarannum Ansari isimli kızı kurtarmak isteyen Ramesh Walunj ile genç kız kıyıya doğru gelirken kendilerine doğru gelen büyük bir dalganın içinde kalarak hayatlarını kaybettiler.

40 yaşındaki Ramesh Walunj Selfie Çekilirken denize düşen 3 kızdan ikisini kurtarmayı başarırken kendi canını da denizde bıraktı.

 

3. Körüde Selfie Çekimi
3. Körüde Selfie Çekimi

 

Bhimgarh Kalesinden Düşerek Can Verdi

Cumartesi günü yaşanan bir diğer olayda ise 20 yaşındaki Abhishek Gupta isimli Selfie Meraklısı bir genç Bhimgarh Kalesi tepesinde Selfie çekilirken dengesini kaybederek kaleden düştü.

Arkadaşları ile geziye gelen gencin Selfie çekilmek için gruptan ayrıldığı ve kalenin tepesine çıktığı bildirildi.

[stextbox id=”info”]3. Köprüde, 350 Metre Yükseklikte Selfie Çılgınlığı[/stextbox]

 

Selfie Çılgınlığı Can Aldı
Selfie Çılgınlığı Can Aldı

 

Hindistan’da Ölümler Artmaya Başladı

2016 yılına 3 Selfie Ölümü ile başlayan Hindistan geçtiğimiz sene de birçok Selfie Ölümü ile karşı karşıya kalmıştı.

Geçtiğimiz sene 3 öğrenci Selfie çekilirken gelen treni fark etmeyerek feci şekilde can vermişti.

Aynı şekilde 1 senede 10’dan fazla Hindistan vatandaşı su üzerinde Selfie çekilmeye çalışırken denize düşmüş ve boğularak can vermişlerdi.

[stextbox id=”info”]5 Gencin Selfie Merakı Ölüm Getirdi[/stextbox]

 

Sadece Hindistan İle Sınırlı Değil

Gündelik Selfie Çekimleri çok fazla can güvenliğini tehdit etmese de gençlerin daha görsel görünmesi için yaptıkları çeşitli Selfie denemeleri can güvenliğini tehlikeye düşürebiliyor.

İnşaat tepelerine ve 3. Köprüye çıkarak Selfie Çekilen gençlerin dışında hareket halindeki araçlardan sarkarak çekilen Selfie’ler, Trenlerin üzerlerindeki Yüksek Akım Tellerine dikkat edilmeden çekilen Selfieler daha fazla gencin yaşamını yitirmesine sebep olacak gibi görünüyor.

Selfie Çılgınlığı Can Almaya Devam Ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir