Ses Yalıtım Malzemeleri Nelerdir ?

Ses Yalıtım
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ses yalıtımı kısaca ses geçiş kaybını sağlayarak ses iletimini kesmeye yarayan bir mekanizmadır. Gelişen teknolojiyle beraber ve gelişen dünyamızda önemli bir sorun haline gelmiştir. Üstelik ciddi sağlık sorunlarını da yol açmaktadır. Her ne kadar ciddiye alınmasa da hayati önem taşıyan bir sorundur. İşte bu ses yalıtım malzemeleri nelerdir ? Nerelerde kullanılır ? Ne işe yarar göz atalım.

Ses yalıtımı malzemeleri kullanacağınız alana göre değişkenlik göstermektedir. Bu ses yalıtım malzemeleri tavan, duvar ve zeminlerde kullanılır. Son derece kaliteli olup çok iyi bir derecede ses izolasyonu sağlarsınız. Uyguladığınız alandaki sesi tamamen emer. Ses emicilik ve kesicilik konusunda üstün başarı sağlar.

Ses yalıtım malzemesi evlerde, ofislerde, toplantı ve konferans salonlarında, radyo ve müzik odalarında, fabrikalarda, jeneratör kabinlerinde kullanılır.

 

Ses Yalıtım

 

Evlerde ses yalıtımı kullanmak istiyorsanız duvarlarda akustik sünger, oval paneller kullanabilirsiniz. Tavanlarda ise yine akustik sünger, akustik tavan paneller kullanabilirsiniz. Zeminlerde ise akustik şilte, epdm ağır kauçuk bariyer kullanarak çok güzel bir şekilde ses yalıtımı sağlarsınız. Uyguladığınız alandaki istenmeyen sesleri en az seviyeye indirerek evinize güzel bir ortam katar. Dışarıdan ve içeriden ses iletimi olmayacağı için evinizde rahatça dinlenebilir ve ailenizle keyifli vakit geçirebilirsiniz. Üstelik dilediğiniz seste müzik dinler ve film izleyebilirsiniz. İsterseniz ses yalıtım malzemesi kendinden bantlı olarak lamine edip uygulaması son derece kolay olur. Dekoratif görüntüsüyle beraber evinize görsel güzellik katar. Farklı renk seçenekleriyle de tercih tamamen size kalmış.

Konferans salonlarında kullanılan ses yalıtım malzemeleri konuşmacının sesini dinleyiciye daha net versin ve ses yankılanmasını engellememek için kullanılır. Ayrıca ses titreşimini de engelleyeceği için çok keyifli konferanslarınızı verebilirsiniz. Aynı şekilde de toplantı salonları içinde geçerli. Toplantıların daha kaliteli ve daha verimli geçmesi için kullanılan ses yalıtım malzemeleri dışarıdan ve içeriden ses iletilmeyeceği için dikkatler asla dağılmayacaktır.

 

Ses Yalıtım

 

Ofislerde ses yalıtımı olmadığını düşünürsek gerçek anlamda verimli çalışma imkanı bulamazsınız. Telefonla konuşma sesleri, çalışanların kendi aralarında konuşması, topuklu ayakkabı sesi, bir de ofis caddeye yakınsa araç ve korna sesleri ciddi bir şekilde rahatsız ederek gününüzün kötü geçmesine sebep olur. Ofislerde kullanılan ses yalıtımı malzemesi duvar, tavan ve zeminlerde rahatlıkla kullanılabilir. Tavanlarda akustik sünger kullanabilir hatta daha da dekoratif bir görüntüye sahip olmasını istiyorsanız ses emici küpler, akustik yüzer tavan, baffle akustik tavan, kanopi asma tavan kullanarak çok iyi bir ses yalıtımı sağlayarak sesin emilimini ciddi bir şekilde yerine getirir. Duvarlarda ise akustik sünger, ahşap tavan panelleri, akustik duvar panelleri kullanarak güzel bir ses yalıtımı sağlarsınız. Zeminlerde ise akustik şilte ve epdm ağır kauçuk bariyer kullanarak hem titreşimi engeller hem de topuk seslerinden kurtularak ofisinizde daha rahat bir şekilde çalışarak verimli vakit geçirebilirsiniz.

Müzik ve radyo odalarında kullanılan ses yalıtım malzemesi sesin son derece güzel çıkmasını sağlayarak daha kaliteli müzik yapmanızı ve kaliteli radyo yayınları yapmanızı sağlar.

Turkish Acoustic olarak sizlerin ses izolasyon ve yalıtım sorunlarınıza kesin ve doğru çözüm sunmaktayız. Ses yalıtım malzemelerimiz son derece kaliteli olup tamamen yerli üründür. Ses izolasyon malzemelerimiz yanmazlık özelliğinde olup kesinlikle alev ilerlemesi olmaz. Yanmazlık ile ilgili testlerden ve deneylerden başarıyla geçip ilgili sertifikalara sahip olmuştur. Yurtiçi ve yurtdışında güçlü referanslarımızla müşterilerimizin her zaman yüzünü güldürmeyi başardık. Akustiğin Türkçesi “Turkish Acoustic”. Her zaman hizmetinizdeyiz.

Ses Yalıtım

 

Kaynak: https://www.sesyalitimsungerleri.com/3-mm-ses-bariyeri.html

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CepSeyir - 2020 yılı Güncel Teknoloji, Mobil Yaşam ve Otomobil Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!