Sharp AQUOS çerçevesiz ilk telefonlar

Sharp markası da yepyeni bir telefonla pazara giriyor. Japon markası Sharp genelde TV sektöründe bilinir ancak şirket kendi ülkesinde oldukça iyi akıllı telefonlara imza atıyor. Cep telefonuyla adını duyurmaya başlayan marka bu rekabetin doruklarda olduğu sektöre yepyeni bir atılımmla geliyor. Şirket son olarak yine Japonya için AQUA Crystal ve AQUA Crystal  X adında iki akıllı telefon duyurdu.

Aquos Crystal akıllı telefon 5 inç, 720p ekran özelliğine sahip, 1.2GHz hızında çalışan, LTE özellikli dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 işlemciye sahip, 1.5GB RAM, 8GB depolama alanı ile sizlere hızlı zarif ve kullanışlı telefonu bir arada sunuyor. Aquos Crystal X modeli ise 5.5 inç 1080p ekran ve oldukça iyi bir işlemci olan 2.3GHz saat hızına sahip Snapdragon 801, 2GB RAM, 32GB depolama ve 2610mAh pil ile geliyor. İki telefonda oldukça iyi özelliklere sahip ve her iki modelinde ekranında çerçeve bulunmuyor. Böylelikle iki telefonda daha geniş ekranlı ve size muhteşem görüntü sunuyor.

Sharp AQUOS çerçevesiz ilk telefonlar
Sharp AQUOS çerçevesiz ilk telefonlar

Aquos Crystal ve Crystal X akıllı telefonlarda yüksek kaliteli ses sunan Harman Kardon ses özelliği bulunuyor. Bu özellikle müziklerinizi en iyi şekilde dinleyebilir Sharp’ın TV’lerdeki ses kalitesinni telefonunuzda da yaşayabilirsiniz.  Her iki cihazda şimdilik Japon mobil operatör SoftBank üzerinden, Aquos Crystal modeli ise ABD’deki temsilcisi Sprint ile satışa sunulacak. SoftBank Crystal’i 29 Ağustos tarihinde Japonya’da piyasaya sürecek, Crystal X ise aralık ayında raflarda yerini alacak ve kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Sharp AQUOS çerçevesiz ilk telefonlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir