Shazam Uygulaması Windows Mobile Platformundan Çıkıyor

Müzik Tanıma Uygulamaları arasında en popülerlerinden birisi olan Shazam yaptığı açıklama ile Windows Mobile İşletim Sistemini artık desteklemeyeceğini açıkladı.

Daha önce birçok büyük çaplı uygulamanın Destek Vermeyi kestiği Windows Mobile İşletim Sistemi için şimdi de Shazam Uygulaması desteği kesmiş durumda.

Windows Market üzerindeki uygulama sayfasını kapatan Shazam platform üzerindeki mevcut uygulamalara da desteği kesmiş durumda.

 

Shazam - Windows Mobile

 

Mevcut Kullanıcılar Kullanmaya Devam Edebilecek

Güncelleme Desteği kesilecek olan ve Windows Market üzerinden indirilme ihtimali kalmayacağı açıklanan uygulamanın hali hazırda yüklü cihazlarda çalışmaya devam edeceği bilgisi verildi.

Ancak Güncelleme Desteği olmayacağı için Windows tarafından yapılacak herhangi bir güncelleme sonrasında Shazam Uygulamasının çalışıp çalışmayacağı konusu ise ne yazık ki bir soru işareti.

Yakın dönemde farklı uygulama üreticilerinin de çok fazla talep görmeyen ve Microsoft tarafından da neredeyse atıl konumda bırakılan Windows Mobile Uygulamasından desteklerini tamamen çekmelerini beklemek yanlış olmasa gerek.

Shazam Uygulaması Windows Mobile Platformundan Çıkıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir