Sıcak Hava ve Güneş Hamileleri ve Bebekleri Tehdit Ediyor

Artan sıcaklıklar ve yükselen nem değerleri sebebiyle Hamileler, Daha Doğmamış Çocuklar ve Bebekler büyük bir risk altındalar.

Özellikle 11.00 ile 16.00 arasında güneş ışınlarının dik bir şekilde gelmesi, sıcaklıkların artması ve neme bağlı hissedilen değerlerin yükselmesi özellikle Bebek ve Hamile Kadınları olumsuz bir şekilde etkilemektedir.

Günlük 2.5 – 3 Litre su tüketmenin özellikle hamilelerde olmazsa olmaz bir eylem olması gerektiğini altını çizen uzmanlar taze meyve suları, az yağlı ayran, et gibi ürünlerin yanında süt, yoğurt ve peynir gibi temel protein kaynağı olan besinlerin de tüketilmesi öneriyorlar.

Güneşin dik geldiği saatlerde mümkün ise dışarı çıkmamaları konusunda uyarılarını da tekrar eden uzmanlar eğer çıkılacaksa şapka ve şemsiye gibi ek koruma önlemlerinin alınmasını gerektiğini vurguluyorlar.

Aynı şekilde Koruyucu Değeri yüksek güneş kremi kullanımı da bu dönemde dışarıya çıkmak ve direkt güneş ile temas etmek zorunda kalanlar için olmazsa olmaz seçenekler arasında sayılabilir.

 

Denizde Yüzmek Serbest, Güneşlenmek İse Yasak

Yaza aylarının olmazsa olmazları arasında yer alan denixz keyfi ise özellikle hamileler için biraz daha beklemek zorunda kalabilir.

Uzmanlara göre Yaz Aylarında yüzmek bir sıkıntı ortaya çıkarmasa da güneşlenmek büyük sorunlara sebep olabiliyor.

Bu sebeple de kısa süre denizde veya havuzda zaman geçiren adayların güneşlenmeden gölge bir alana geçmeleri önemli bir detay.

Ayrıca havuz veya denizin temiz olması da olası mikrop kapma sorunları sebebiyle oldukça önemli.

 

Sıcak Hava ve Güneş Hamileleri ve Bebekleri Tehdit Ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir