Sim Kart Destekli Galaxy Gear Akıllı Saat Yolda

Koreli Üretici Samsung tarafından son aşamaya gelinen, Sim Kartlı Akıllı Saat modeli çok yakında duyurulabilir.

Akıllı Saat sektörü uzunca süredir çeşitli ürünler ile zenginleşmeye başladı. Ancak bu ürünlerin tamamı bir Akıllı Telefon bağımlısı olarak çalışmakta idi.

Samsung kanadı ise daha farklı bir sistem üzerinde çalışma yapmaya başladı ve Samsung Galaxy Gear serisi için bir de Sim Kart Destekli bir model üretmeye karar verdi.

 

Samsung Galaxy Gear serisi Sim Kartlı Akıllı Saat
Samsung Galaxy Gear serisi Sim Kartlı Akıllı Saat

Sim Kartlı Galaxy Gear Akıllı Telefonlardan Bağımsız Olacak

Arama alma ve Arama yapma, SMS okuma, Mail okuma gibi birçok eylemi tek başına yapabilecek bir kapasiteye sahip olması beklenilen yeni Gear modelinin tek başına bir telefon olarak kullanımı mümkün olacak.

İçerisine bir adet Sim Kart entegrasyonu yapılacak olan saatler sayesinde bir dönem Bilim Kurgu filmlerindeki vazgeçilmez Saatten Konuşma süreside tam olarak başlamış olacak.

 

Akıllı Saatlerde En Büyük Sorun Batarya

Samsung Gear serisinde de yaşanan Batarya Sorunu gelecek olan yeni Sim Kart Destekli Akıllı Saat serisinde daha fazla ön plana çıkacak gibi görünüyor.

Özellikle 12 saati bile dolduramayan Akıllı Saat ve Akıllı Telefon modellerine bakıldığında bu kadar küçük bir batarya ile Sim Kart ve diğer eylemleri ne kadar aktif tutabileceği henüz belli değil.

Donanımsal olarak çok fazla özellik barındırmasa da yine de devamlı olarak GSM Bağlantısı yapacak olan Yeni Gear serisinin birkaç saat içerisinde bataryası tükenecektir.

2014 yazında pazara sürülecek olan Akıllı Saat serisi ile birlikte Samsung firmasının Akıllı Gözlük modelini de tanıtması bekleniyor.

Sim Kart Destekli Galaxy Gear Akıllı Saat Yolda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 29 Mayıs 2014, 00:46

    Samsung teknoloji konusunda gerçekten çok iyi ama hiç bir zaman apple ürünlerine yetişemeyecek.Sebebi ise işleti sistemidir.Bunun yanı sıra teknolojik ürünlerde gerçekten 10 numara ürünler üretiyorlar.

    Cevapla