Siri Türkçe Dil Desteği İle Kullanımda

Apple nihayet İOS 8.3 sürümünü yayınladı! Heyecanla beklenen sürümde neler var neler! Kullanıcıları en mutlu eden özelliklerden biri Siri isimli kişisel yardımcıya Türkçe dil desteği ile ulaşılabilmesi. Siri sadece bir iphone ya da ipad aracılığı ile bulunduğunuz yer, yakınlarda yemek yiyebileceğiniz restoranlar ya da akşam ne yemek pişirebileceğinize dair ipuçları konusunda bile yardımcı olabilir. Uzun […]nihayet İOS 8.3 sürümünü yayınladı! Heyecanla beklenen sürümde neler var neler! Kullanıcıları en mutlu eden özelliklerden biri Siri isimli kişisel yardımcıya Türkçe dil desteği ile ulaşılabilmesi.

Siri sadece bir iphone ya da ipad aracılığı ile bulunduğunuz yer, yakınlarda yemek yiyebileceğiniz restoranlar ya da akşam ne yemek pişirebileceğinize dair ipuçları konusunda bile yardımcı olabilir.

Uzun zamandır iphone ve ipad kullanıcılarını heyecanlandıran Türkçe Siri‘ye sonunda kavuştuk. Birbirinden farklı komutları algılayan, adres sorgulayan, mesaj ve tweet atan Siri‘nin marifetleri saymakla bitmiyor.

8.3 güncellemesi ile kullanıcıları mutlu etmekle kalmıyor, pek çok yenilik ve güvenlik güncellemesi ile de daha performanslı kullanım da sağlıyor.

  Türkçe Siri Ne Kadar Yetenekli?

Sosyal medyada Siri’nin verdiği esprili cevapları paylaşanların sayısı artıyor, anlaşılan o ki, Türkçe dil desteği sağladığı Siri’ye bir miktar da espri yeteneği eklemeyi unutmamış.

Türk insanının sorma olasılığı bulunan bütün sorulara tek tek cevap düşünülmüş olması ise artık iphone ve ipad’ lerin daha eğlenceli olabileceği izlenimini veriyor. Siri’ye aklınıza geleni sormaktan çekinmeyin deriz!

 

 

Kaynak: http://cepkolik.com/ios-8-3-yayinlandi-turkce-siri-yeni-emoji-ve-pek-cok-yenilikler-var-61709/

iPhone Hafızada Yer Açma
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status