Siri çok daha eğlenceli bir hale geliyor!

Apple geçtiğimiz günlerde yeni bir iş ilanı yayınlayarak büyük bir şaşkınlığa yol açtı. Yayınlanan iş ilanı sonucunda işe alınan kişi Siri’nin çok daha eğlenceli, çok daha yetenekli ve belki de en önemlisi çok daha bizden biri olmasını sağlayabilir!

Siri Etkinlik uzmanı ne yapacak?

 

Apple şirketinin üstünde çalıştığı diğer bir teknoloji olan HomePod’un yakın bir zamanda çıkması beklenilirken, aynı zamanda Apple; Siri’nin daha ilginç ve çok daha iyi bir asistan olmasını sağlamak için büyük bir çaba sarf ediyormuş. Şirketin yayınladığı iş ilanının ismi: Siri Etkinlik Uzmanı. Kişinin yazılım mühendisi olması bekleniliyor ve görev tanımında ise, Siri’nin sene içerisinde olan organizasyonları, olayları ve etkinlikleri anlamasına, kültürel olaylar karşısında bir farkındalığının olması için strateji geliştirmesi yazılı.

İstediğimiz zaman, kulaklık takılıyken telefonu çıkarmadan, sadece Hey Siri! diyerek ulaşabildiğimiz bir asistan olan Siri sayesinde istediğimiz kişileri arayabilir, SMS veya Whatsapp’tan mesaj atabilir ve internetten aramalar yaptırabilirdik. Bunlar Siri’nin bizim için oldukça önemli ve yararlı yanları, bunun yanında artık Siri’nin eğlenceli tarafının da geliştirilmesi isteniliyor.

Bu arada Siri sadece resmi günleri veya özel organizasyonları değil, “Star Wars günü” veya “Bir korsan gibi konuşma günü” gibi oldukça marjinal ve çılgın günleri de öğrenecek olduğundan belki de gerçekten bizi keyiflendirebilecek bir asistan haline gelebilir.

Siri çok daha eğlenceli bir hale geliyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir