Pasaport Kayıt İşlemleriSnapchat Facebook’un 3 Milyar Dolarını Reddetti

Snapchat Facebook’un 3 Milyar Dolarını Reddetti

Dünyanın en büyük sosyal ağı durumun da olan Facebook, satın almalarla büyümeye devam etmek istiyor ve Snapchat’e tam 3 milyon dolar teklif ediyordu. Sadece birkaç yıl önce gündeme bomba gibi düşen bu dev satış haberi ise Snapchat tarafının teklifi kabul etmemesiyle sonuçlanmıştı. İnstagram’ın ardından Snapchat uygulamasına da sahip olmak isteyen internet devi, ilk teklifinde 1 […]


Dünyanın en büyük sosyal ağı durumun da olan , satın almalarla büyümeye devam etmek istiyor ve ’e tam 3 milyon dolar teklif ediyordu. Sadece birkaç yıl önce gündeme bomba gibi düşen bu dev satış haberi ise tarafının teklifi kabul etmemesiyle sonuçlanmıştı.

İnstagram’ın ardından uygulamasına da sahip olmak isteyen internet devi, ilk teklifinde 1 milyar dolar olan rakam reddedilmişti. Daha sonra ise; 23 yaşında olan Evan Spiegel tarafından internet dünyasına kazandırılan Snapchats ’un 3 milyar dolarını reddetti. Kullanıcılar tarafından birbirlerine gönderilen fotoğrafların, kısa bir zaman içerisinde silinmesi üzerine kurulu olan  350 milyon kullanıcı sayısına ulaştı. Piyasadaki değerinin 4 milyar dolar olarak belirlendiği bu şirket, henüz kar etmiş değildi ve bu büyüklükteki bir teklifi reddediyordu.

  Facebook Bünyesindeki Sahte ve Kopya Profil Sayısını Açıkladı

Satış Niçin Gerçekleşmedi?

İnstagram satışının ardından kurucusunun pişman olduğunu bildirmesi ve ’a şirketin 1 milyar dolara satılmasının hata olduğunu söylemesi de bu satışın kabul edilmemesindeki büyük etkenlerden biri olarak öne çıkıyor.

Snapchat’in Şimdiki Değeri Ne Kadar?

2017 yılının ilk çeyreğinde borsada işlem görmeye başlayan Snapchat ilk gününde tam 100.000 hisse satmayı başardı. Teknoloji programlarının başarısına duyulan güveni ispatlayan bu gelişme ile Snapchat’in değerini 17 Milyar dolara çıkardığı tahmin edilmektedir. Yani sadece birkaç yıl önce 3 milyar dolara satılmayan uygulamanın sahipleri şimdiden yaklaşık 5,5 kat kar etmiş durumdalar.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status