Pasaport Kayıt İşlemleriSnapchat kendini korumaya çalışacak!

Snapchat kendini korumaya çalışacak!

Hepimizin farkında olduğu ve aynı zamanda rahatsız olduğu bir konu var. Snapchat’in bulduğu ve sahip olduğu özelliklerin sessiz sedasız bir şekilde Facebook, Instagram ve Whatsapp tarafından kopyalanması ve kendi platformlarında kullanılması. Anlaşılan Snapchat de bu duruma yeter demek istemiş çünkü bu kopyalamanın önüne geçebilmek için özel bir ekip kurdu!   Snapchat firması, yeni kurduğu bu […]


Hepimizin farkında olduğu ve aynı zamanda rahatsız olduğu bir konu var. ’in bulduğu ve sahip olduğu özelliklerin sessiz sedasız bir şekilde , ve Whatsapp tarafından kopyalanması ve kendi platformlarında kullanılması. Anlaşılan de bu duruma yeter demek istemiş çünkü bu kopyalamanın önüne geçebilmek için özel bir ekip kurdu!

 

firması, yeni kurduğu bu özel ekibi sayesinde ve benzeri platformların yaptıkları tersine mühendislik kopyalamalarına karşı ciddi önlemler alabilecek. Snapchat üzerinde uygulanan kodların ve özelliklerin, gibi sosyal medya platformlarında kopyalanmasının engellemek için büyük çabalar sarf edecek olan şirket, çok kısa bir zaman önce bu konuda oldukça önemli bir ekip olan Strong.Codes’u sessiz sedasız işe aldı. İsviçreli bir ekip olan Strong.Codes, daha öncelerde bir ürünün kopyalanmasının veya farklı bir şekilde tekrar yapılmasının önüne geçebilen bir yazılım üretmişti. Şimdi ise hünerlerini Snapchat için sergileyecekler.

  Instagram Uygulaması Artık Çoklu Kullanıcıyı Eklemeyi Destekliyor

Hepimizin bildiği gibi ve uygulamaları, Snapchat’in popüler olan bütün özelliklerini bir bir kendi platformlarına katmışlardı. Başta hikayeler kısmı sonrasında ise filtreler de kopyalanmaya başlayınca bu olay ciddi mana da dikkat çekmeye başlamıştı. Farklı platformların birbirlerinden esinlenerek yeni şeyler üretmesi tabii ki karşı çıkılacak bir olay değil fakat şuan karşılaştığımız olay aslında kodların birebir kopyalanıp küçük bir miktarda değiştirilmesinin ardından kendi platformlarına eklenilmesi. İşte bu durum emek hırsızlığına giriyor.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status