Snapchat kendini korumaya çalışacak!

Hepimizin farkında olduğu ve aynı zamanda rahatsız olduğu bir konu var. Snapchat’in bulduğu ve sahip olduğu özelliklerin sessiz sedasız bir şekilde Facebook, Instagram ve Whatsapp tarafından kopyalanması ve kendi platformlarında kullanılması. Anlaşılan Snapchat de bu duruma yeter demek istemiş çünkü bu kopyalamanın önüne geçebilmek için özel bir ekip kurdu!

 

Snapchat firması, yeni kurduğu bu özel ekibi sayesinde Instagram ve benzeri platformların yaptıkları tersine mühendislik kopyalamalarına karşı ciddi önlemler alabilecek. Snapchat üzerinde uygulanan kodların ve özelliklerin, Facebook gibi sosyal medya platformlarında kopyalanmasının engellemek için büyük çabalar sarf edecek olan şirket, çok kısa bir zaman önce bu konuda oldukça önemli bir ekip olan Strong.Codes’u sessiz sedasız işe aldı. İsviçreli bir ekip olan Strong.Codes, daha öncelerde bir ürünün kopyalanmasının veya farklı bir şekilde tekrar yapılmasının önüne geçebilen bir yazılım üretmişti. Şimdi ise hünerlerini Snapchat için sergileyecekler.

Hepimizin bildiği gibi Facebook ve Instagram uygulamaları, Snapchat’in popüler olan bütün özelliklerini bir bir kendi platformlarına katmışlardı. Başta hikayeler kısmı sonrasında ise filtreler de kopyalanmaya başlayınca bu olay ciddi mana da dikkat çekmeye başlamıştı. Farklı platformların birbirlerinden esinlenerek yeni şeyler üretmesi tabii ki karşı çıkılacak bir olay değil fakat şuan karşılaştığımız olay aslında kodların birebir kopyalanıp küçük bir miktarda değiştirilmesinin ardından kendi platformlarına eklenilmesi. İşte bu durum emek hırsızlığına giriyor.

 

Snapchat kendini korumaya çalışacak!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir