Sony 2014 Yılında WP8 İşletim Sistemine Geçiş Yapacak

İşletim sistemi pazarındaki rekabetin günden güne kızışması, akıllı telefon üreticilerini de radikal kararlar almaya yönlendirebiliyor.

Sony’nin ürettiği akıllı telefonlarda Android işletim sistemi kullandığı ve Android işletim sisteminin de çok önemli bir kullanıcı kitlesine sahip olduğu biliniyor. Fakat ortaya çıkan bir takım söylentilere göre Sony, yeni modellerinde farklı bir işletim sistemini kullanacak.

Sony, 2014 yılından itibaren Android işletim sistemli akıllı telefonlarının yanında Windows Phone işletim sistemli modelleri de üretecek.

Microsoft’un Nokia’yı satın almasından sonra Windows Phone işletim sistemi de piyasada iyi bir noktaya gelmişti. Akabinde Windows Phone için geliştirilen birkaç uygulama sayesinde ve başta Nokia olmak üzere bazı firmaların da yeni modellerinde bu işletim sistemini kullanmasıyla birlikte Windows Phone işletim sisteminin popülerliği artmış oldu.

Halihazırda tablet bilgisayar modelleri için Windows işletim sistemini kullanmakta olan Sony’nin, akıllı telefon modellerinde de Windows Phone işletim sistemini kullanabileceği pek de uzak bir ihtimal gibi görünmüyor.

Sony 2014 Yılında WP8 İşletim Sistemine Geçiş Yapacak
Sony 2014 Yılında WP8 İşletim Sistemine Geçiş Yapacak

Sony’nin yeni model akıllı telefonlarında Windows Phone kullanması, 2014 yılının ortasında gerçekleşeceği düşünülüyor. Ayrıca akıllı telefon serisinde gücünü arttırmak amacıyla Sony’nin yeni telefon modellerini, dizüstü bilgisayarlarda bir dünya markası olmasını sağlayan Vaio markası ile halka tanıtacağı düşünülüyor. Bilgisayarla telefon arasında özel bir iletişim sağlayacak yeni bir sistemin olacağı da söylentiler arasında.

Sony 2014 Yılında WP8 İşletim Sistemine Geçiş Yapacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir