Sony Akıllı Tenis Raketi “Smart Tennis Sensör” Satışa Çıktı

Sony tarafından CES 2014 fuarında tanıtılan ve Tenis Oynayanlar için oldukça iyi bir yol gösterici olacak olan Akıllı Tenis Raketi (Smart Tennis Sensor) Japonya’da satışa sunuldu.

175 Dolarlık bir fiyat etiketi ile kullanıcıya sunulan Smart Tennis Sensor ürünü tenis oynandığı sırada birçok veriyi kaydederek Android İşletim Sistemi ve İOS İşletim Sistemi için hazırlanmış olan uygulamaya Bluetooth üzerinden transfer edebiliyor.

Akıllı Tenis Raketi topa vuruştaki eğimi, topa vuruş hızını, topa vuruş türünü, Elde duruş tipini ve daha birçok veriyi okuyarak uygulamaya gönderebiliyor. Bu sayede de oyun sonunda antrenör ve oyuncu oyun sırasında yapılan hataları bir bir analiz edebiliyor.

Akıllı Tenis Raketi için kullanılan Android ve İOS uygulaması ilk olarak Vcore Tour G, Vcore Xi 98, Vcore Xi 100, Ezone Ai 98, Ezone Ai 100 ve Ezone Ai Lite gibi raketler ile uyumlu olarak pazara sürüldü.

Sony Akıllı Tenis Raketi "Smart Tennis Sensör" Satışa Çıktı
Sony Akıllı Tenis Raketi “Smart Tennis Sensör” Satışa Çıktı

Ancak yapılan açıklamaya göre birkaç hafta içerisinde birçok tenis raketi ile de uyumlu olarak çalışmaya başlayacak uygulamalar. Bu sayede kullanımı hem daha yaygın hem de daha kolay olacak.

Japonya pazarında 175 Dolar gibi bir etiket fiyatı işle satışa çıkan ürünün ülkemizde 400 – 500 TL gibi bir rakamdan satışı yapılacak gibi görünüyor. Tabi ki Akıllı Tenis Raketi Sony tarafından Türkiye pazarında satışa çıkarsa.

Sony Akıllı Tenis Raketi “Smart Tennis Sensör” Satışa Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir