Sony Android 7.0 güncellemesini geri çekmeye başladı

Sony şirketi altında üretilen Xperia XA ve Xperia XA Ultra modelleri için yeni Android 7.0 güncellemesi şirket tarafından yayımlanmıştı. Fakat yaşanan sorunlar nedeniyle şirket güncellemenin geri çekilmesi kararını aldı.

Yaklaşık iki hafta önce yayımlanmış olan Android 7.0 Nougat güncellemesi, kullanıcılardan gelen teknik arıza bildirimleri ve şikayetlerden dolayı şirket tarafından geri çekilmesine yol açtı. Böyle büyük güncellemelerde bazı problemler yaşanabileceğinin herkes farkında olmalı fakat Sony’nin güncellemeyi, kendi testlerini daha uzun süre sürdürmeden ve problemi kaldırmadan yayımladığı sorularına şuan için kimse bir cevap bulamıyor. Sony güncellemeyi geri çekerek, hataların düzeltilmesinin ardından yeni yamalarla birlikte Android güncellemesinin tekrar indirilmek için aktif olacağını duyurdu.

Sony’nin yaptığı açıklamada özet olarak; yeni android güncellemesinin Xperia XA ve Xperia XA Ultra telefonlarına yüklenmesinin ardından yaşanan performans ve uyum sorunlarından dolayı bu modeller için güncellemenin durdurulduğuna, güncellemeyi indiren insanların korkması için herhangi bir durum olmadığı çünkü herhangi bir veri kaybının yaşanmayacağına garanti verdikleri ve son olarak, hataların giderilmesinin ardından en kısa sürede güncellemenin tekrar yayımlanacağını yazdı.

Android güncellemelerinin isimleri nereden geliyor?

Android güncellemelerinin isimlerinin nereden geldiği, belki bir kısmımızın bildiği, bir kısmımızın da bilmediği bir şey. Şirketler Android güncellemelerinin isimlerini alfabetik sırayla giderek tatlı isimlerinden seçiyorlar. Şuana kadar kullanılan tatlı isimleri şöyle: Cupcake, Donut, Eclair, Froyo, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop, Marshmallow ve son güncelleme olan Nougat. Gelecek sürümün O harfi ile başlaması gerektiğinden, yeni güncellemenin isminin Oreo olacağı çoğu kişi tarafından bekleniyor.

Sony Android 7.0 güncellemesini geri çekmeye başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir