Sony %40 Daha Fazla Kullanım Sunan Batarya Üzerinde Çalışıyor

Akıllı Telefon Üreticilerini en fazla zorlayan konulardan birisi olan Batarya Kullanımı için Sony cephesinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Uzunca bir süredir üzerinde çalışmaların devam ettiği Yeni Batarya Yapısı konusunda basına sızan haberlere göre Sony firması %40 oranında bir Kullanım Süresi Artışı sağlamış durumda.

Henüz çalışmaların başlangıç aşamasında olmasından dolayı çok fazla bilgi verilmiyor olsa da Kükürt Karışımlı Batarya üzerinde çalışan Sony firmasının boyutu büyütmeden %40 Daha Verimli bir batarya ortaya koyduğu gelen haberler arasında.

 

Lityum Yapısı Yerine Kükürt Kullanılacak

Şuan Pillerde kullanılan Lityum Teknolojisi yerine Kükürt Alaşımlı yeni bir teknoloji üzerinde çalışan Sony firması bu sayede %40 oranında bir Performans ve Depolama kazancı elde etmiş durumda.

Bu sayede de kullanıcılarında daha uzun süreli Kullanım ve Deneyim imkanı da sağlamış olacak.

Henüz giriş aşamasında bir teknoloji olması sebebiyle 1-2 yıl daha Sony firması Lityum Pil Seçeneklerine sahip Akıllı Telefonlar üretmeye devam edecektir diye düşünüyoruz.

 

Sony %40 Daha Fazla Kullanım Sunan Batarya Üzerinde Çalışıyor
Sony %40 Daha Fazla Kullanım Sunan Batarya Üzerinde Çalışıyor

 

Yeni Teknolojiler Pil Üzerinde Yoğunlaşıyor

Akıllı Telefon ve Tablet PC gibi ürünlerin pazarda artık belli bir yeri var.

Giyilebilir Teknolojiler ise yavaş yavaş kendilerine sağlam bir yer edinmeye başlamış durumdalar.

Teknoloji olarak her model bir öncekinin üstüne koyarak ilerlese de Batarya – Pil konusunda ne yazık ki bir adım atmak oldukça güç.

Artan özellikler karşısında artık yetersiz kalmaya başlayan mevcut pil teknoloji sibebiyle cihazları günde 1-2 kez şarja takmak olmazsa olmazlar arasında artık.

 

Daha Uzun Süreli Batarya
Daha Uzun Süreli Batarya

 

Geliştirilecek Yeni Bir Yapı Pazarı Bir Anda Büyütür

Şuan kullanılan bataryalar genelde 3.000 mAh seviyesinde ve cihazın boyutuna büyük bir kalınlık katıyor.

Geliştirilecek daha küçük ve daha verimli bir batarya yapısı sayesinde Akıllı Telefon, Tablet PC, Akıllı Saat, Akıllı Bileklik gibi birçok ürün hem daha küçük boyutlara çekilebilir ale gelecek hem de daha uzun süreli kullanım imkanı sunacaktır.

Bu anlamda da Sony firmasının üzerinde çalıştığı sistem bir anlamda Basamak olarak ele alınabilir. Çünkü %40 oranı da birkaç sene içerisinde aslınd ayetersiz kalacak, 3.000 mAh değil 10.000 mAh’lik bataryalara ihtiyaç duyulacaktır.

Sony %40 Daha Fazla Kullanım Sunan Batarya Üzerinde Çalışıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Arkadaşlar SONY XPERİA M5 modelinin toplatılması için imza kampanyası başlattım linki tıklayıp imzalamanızı rica ediyorum çünkü bu model bizim bir sürü insanımızı mağdur etmiş durumda https://www.change.org/p/t-c-g%C3%BCmr%C3%BCk-ve-ticaret-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1-sony-xperia-m5-modeli-toplatilsin?recruiter=50207853&utm_source=share_petition&utm_medium=copylinkv