Pasaport Kayıt İşlemleriSony eski favorisine geri mi dönüyor?

Sony eski favorisine geri mi dönüyor?

30 yıl önce Sony şirketinin üretmekten artık vazgeçtiği eski favorisi, göz ağrısı plakları üretmeyi tekrar düşünmeye başladı.   Günümüzde plak sevenler ve toplayanların sayısı oldukça fazlayken, bu plak hayranlarının en büyük kitlesi tahmin ettiğiniz gibi yaşlılar değil. Genç ve yeni nesil de artık sevdiği müzikleri sadece sanal ortamda depolamak yerine plak şeklinde de saklamayı sevdikleri […]


30 yıl önce şirketinin üretmekten artık vazgeçtiği eski favorisi, göz ağrısı plakları üretmeyi tekrar düşünmeye başladı.

 

Günümüzde plak sevenler ve toplayanların sayısı oldukça fazlayken, bu plak hayranlarının en büyük kitlesi tahmin ettiğiniz gibi yaşlılar değil. Genç ve yeni nesil de artık sevdiği müzikleri sadece sanal ortamda depolamak yerine plak şeklinde de saklamayı sevdikleri görülüyor. Özellikle oyun müziklerine büyük bir hayranlık besleyen gençlere yönelik olarak bir çok şirket, oyun müziklerini plaklara basarak bunları satışa sunuyor.

30 yılın ardından eski favorisine bir dönüş yapıyor ve plak üretmeye tekrar başladığını açıklıyor. Şirket, açıklanan haberlere göre Mart 2018 itibariyle Shizuoka Prefecture konumunda bulunan bir fabrikayı tekrar plak üretmeye başlamak için kullanacakmış gibi görünüyor. 1989 yılında, o zamanki teknolojik gelişimden dolayı, CD teknolojisine önem vermek için plak üretmeyi sonlandırmıştı. Fakat günümüzde yaşlıların yanında genç nesillerinden plaklara büyük ilgi duymasının ardından plakların büyük bir popülarite yakalaması, şirketinin gözünden kaçmamış gibi gözüküyor. Bu gelişmenin temelleri geçen sene şirket tarafından tanıtılan pikap ile atılmış olabileceği düşünülüyor.

  PS Vita Türkiye İçin Özel Paket İle Satışa Çıkacak

Bu haberin müzik endüstrisinde belki de bir kıvılcım oluşturabileceği düşünülüyor. Spotify gibi uygulamaların çıkmasının ve popüler olmasının ardından satın alınan albümlerde büyük bir düşüş yaşanmıştı. Plakların ayrı bir çekiciliği olduğu bilinse de, plak satışlarının artıp geniş alanlara yayılması belki de gerçekten müzik endüstrisine büyük bir katkı sağlayabilir.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status