Sony Firması Xperia ST21i İle Giriş Seviyesine Hitap Edecek

Sony firması Ericsson firmasını bünyesine kattıktan sonra ilk Giriş Seviyesi bir cep modeli çıkarmaya hazırlanıyor. Sony Xperia ST21i ismi ile pazara sunmaya hazırlandığı cihazın bazı bilgilerini şimdiden firma basına verdi bile.

Xperia S, Xperia P ve Xperia U modelleri ile bir anda pazarda Üst Seviye 3 modeli birden olan Sony firması Giriş Seviyesi alanında da rekabet edebilmek için ilk modelini hazırlamaya başladı.

800 MHz lik bir işlemci ile gelmesi beklenen ve Adreno 200 GPU kullanılacak olan üründe MSM7227 işlemci serisi kullanılmış olacak.

Firma tarafından biraz aşağıya çekilen Kamera bu model de 3 MP civarında olacak gibi görünüyor. Her ne kadar Sony Exmor teknoloji işin içine girse de en azından 5 MP lik bir kamera bu cihazda daha şık duracaktı gibi görünüyor.

Sony Xperia ST21i Modeli
Sony Xperia ST21i Modeli

Firmanın bu cihazla ilgili en büyük artısı ise sanırım Android 4.0 Ice Cream Sandwich kullanacak olması olacak gibi görünüyor. Malum şu aşamada bu seviyedeki hiçbir cihaza güncelleme gelmedi ve gelmeyecek gibi görünüyor.

512 MB ram ile gelecek olan cihazın ekranı ise 3.2 İnç olacak. Cihazda 1460 mAh lik bir batarya kullanılması noktasında da karar alınmış gibi görünüyor.

Cihazın ne zaman pazara çıkacağı, hangi fiyat etiketi ile satılacağı henüz belli değil. Ancak pazardaki rakibi olan Samsung Ace ile kıyaslandığında kamera konusunda geriye düştüğü, İşletim sistemi konusunda ise ileriye geçtiğini söyleyebiliriz.

Sony Xperia ST21i modeli firmaya nasıl bir kazanç sağlayacak zamanla göreceğiz.

 

 

Sony Firması Xperia ST21i İle Giriş Seviyesine Hitap Edecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 5 Aralık 2013, 12:33

    Abi sony japon firması ama konsolu japonyada şubatta çıkarıyor microsolftdan daha çok amerikan olmuş :)

    Cevapla
  2. 28 Mayıs 2012, 02:44

    İşlemci hızı bana çok düşük geldi. Bunun dışında şekli ve dokunmatik hassaslık derecesi gayet güzel. İşlem sistemi ile ram arasındaki seviyenin birbirlerinden uzak olmamızı telefonu biraz olsun hızlandırıyor.

    Cevapla