Sony Mobile Türkiye Operasyonu Ekim Ayında Sonlanacak (İddia)

Sony Mobile Türkiye Operasyonu Ekim Ayında Sonlanacak (İddia)

Akıllı Telefonlar üzerine yaptığı isabetli tahminler ile tanınan Evan Blass, Sony Mobile Operasyonunun aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkelerde sonlanacağını duyurdu.


Akıllı Telefonlar üzerine yaptığı isabetli tahminler ile tanınan Evan Blass, Mobile Operasyonunun aralarında Türkiye’nin de bulunduğu bazı ülkelerde sonlanacağını duyurdu.

Twitter üzerinden bir paylaşım yapan Evan Blass (@evleaks), Mobil Operasyonunun Orta Doğu, Afrika ve Türkiye’de sonlanacağı ve ilgili bölgelerde bulunan Ofislerinin kapanacağını duyurdu.

Akıllı Telefon sektöründe ciddi anlamda Pazar sorunu yaşamaya başlayan firması eğer iddialar doğru ise Türkiye’de bulunan Mobile Operasyonunun Ekim ayında sonlandıracak ve Türkiye’deki resmi ofisini kapatmış olacak.

 

 

Süreç Sadece Akıllı Telefonları İlgilendiriyor

Sony tarafından bu şekilde bir karar alınması durumunda ülkemizde satışı yapılan Garantili ürünlerin de artık satışı stoklar bitince sonlanmış olacak.

Tabi ki servis noktasında hizmet sunmak zorunda olan Sony firması yasal şartlar kapsamında servis hizmetini devam ettirecek. Ancak cihaz satışı olarak yapmayacak:

Bu noktada firmanın Tedarikçi Anlaşmaları yaparak farklı tedarikçiler üzerinden satış yapmaya devam edeceği, yine İthalatçı Garantili olarak da ürünlerin Türkiye’de satılmaya devam edeceğini de belirtmemiz gerek.

İddiaya göre Sony firması sadece Mobil Cepheden çekiliyor. Fotoğraf Makinesi, Oyun Konsolu, TV gibi diğer alanlarda ülkemizde resmi olarak temsil edilmeye devam edilecek.

Firmanın ilerleyen süreçte Akıllı Telefon Pazarında yeniden yapılanmaya gitmesi veya bu alandan tamamen çekilmesi gibi bazı durumların da ortaya çıkmasını beklediğimizi de baştan belirtelim.

  Sony firması Türkiye’den 4 Kanala Ortak Oldu

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status