Pasaport Kayıt İşlemleriSony SmartWatch 3 İçin Android 6.0 Güncellemesi Geldi

Sony SmartWatch 3 İçin Android 6.0 Güncellemesi Geldi

Sony firmasının Android Wear İşletim Sistemi ile pazara sürdüğü Sony SmartWatch 3 modeli için Android 6.0 Marshmallow Güncellemesi yayınlandı. Kademeli olarak yapılacak olan Yükleme İşlemleri ülkemizde ne zaman aktife geçer ve Türkiye’deki Sony SmartWatch 3 kullanıcılarına sunulur henüz belli değil. Kullandığı işlemciden ötürü uzun süredir beklenilen ve bir anlamda gecikmeli olarak sunulan Android 6.0 Marshmallow […]


firmasının Android Wear İşletim Sistemi ile pazara sürdüğü SmartWatch 3 modeli için Güncellemesi yayınlandı.

Kademeli olarak yapılacak olan Yükleme İşlemleri ülkemizde ne zaman aktife geçer ve Türkiye’deki SmartWatch 3 kullanıcılarına sunulur henüz belli değil.

Kullandığı işlemciden ötürü uzun süredir beklenilen ve bir anlamda gecikmeli olarak sunulan Güncellemesi nihayetinde Sony Kullanıcılarını da ziyadesiyle memnun edecektir.

 

Sony SmartWatch 3 İçin Android 6.0 Güncellemesi Geldi
Sony SmartWatch 3 İçin Android 6.0 Güncellemesi Geldi

 

Güncellemeler OTA Üzerinden Gelecek

İlk güncelleme dalgasının başladığı Sony Akıllı Saat cephesinde güncellemelerin OTA (Şebeke) üzerinden yapılacağı bilgisi verildi.

Bu sayede güncelleme gelen bölgelerde bilgisayara bağlantı gerçekleştirmeye gerek kalmadan OTA Destekli olarak güncellemeler cihaza yüklenecek.

 

Sony SmartWatch 3
Sony SmartWatch 3

 

Güncelleme İle Batarya Performansı Artacak

Birçok modele göre biraz gecikmeli bir şekilde gelen Sony SmartWatch 3 Güncellemesinin gecikmesine neden olarak kullandığı ARM Tabanlı Broadcom işlemci olduğu düşünülüyor.

Android Wear İşletim Sistemi ile son kullanıcıya ulaşan Sony SmartWatch 3 serisi Akıllı Saat ailesi yapılacak olan güncellemeler sonrasında özellikle Batarya Performansı noktasında daha iyi bir hale gelmiş olacak.

MEC24H yapı numarasına sahip olan güncelleme sonrasında Doze Modu adı verilen Batarya Koruma Modu Akıllı Saatlere gelmiş olacak.

Ayrıca güncelleme sonrasında Akıllı Saat üzerinde bulunan Hareket Sensörleri çok daha rahat bir şekilde kontrol edilebilecek ve bu sayede cihaza birçok ek özelliğin yüklenmesi de mümkün hale getirilmiş olacak.

 

Sony SmartWatch 3 Android 6.0 Güncellemesi
Sony SmartWatch 3 Android 6.0 Güncellemesi

 

Son Kullanıcı Ne Kadar Memnun Kalacak?

Genelde bu tarz İşletim Sistemi Yükseltmeleri ilk etapta kullanıcılar için birçok sorunun peş peşe gelmesi anlamına gelebiliyor.

Bu sebeple de Sony SmartWatch 3 modeli için yapılacak olan Güncellemesi kullanıcıları ilk etapta ne kadar memnun edecek bunu güncelleme sonrasında görüyor olacağız.

Ancak şu bir gerçek ki hatırı sayılır rakamlara alınan Akıllı Saat serilerinin özellikle Batarya Performansı noktasında kendilerini daha iyi yerlere taşımak zorundalar.

Aksi durumda Akıllı Saate geçmeyi düşünen ancak 1-2 günde bir saatini şarja takmak istemeyen kullanıcıların bu pazara olan mesafeli duruşları devam edecektir ve Giyilebilir Teknoloji Sektörü için büyüme çok daha yavaş gerçekleşecektir.

  LG G4 ve Xperia Z4 Tanıtımı Yapılmadan Görüntülendi!

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status