Sony V150 Kod Adlı Tablet PC Yolda

Sony tarafından üretilen 2 tablet bilgisayardan sonra verilen arada V150 ismi ile anılmaya başlanılan, yeni nesil bir tablet bilgisayarın çalışmasının yapıldığı birkaç gün önce basına sızmayı başardı.

Ericsson firmasını satın aldıktan sonra akıllı telefonlarında tasarımı ve seriyi değiştiren ve yavaş yavaş modellerini piyasaya sürmeye başlayan Sony firması birkaç ay içerisinde yeni Tablet modelini de pazara sürebilir.

NenaMark isimli bir site tarafından testleri yapılan Sony’nin yeni Tablet bilgisayarı özellik olarak, işlemci hızı olarak ve tasarım olarak pazarda kendisine önemli bir satış kitlesi yaratacak gibi görünüyor.

Firma tarafından 1.4 GHz lik Tegra 3 (4 Çekirdek) işlemci ile piyasaya sürülmesi planlanan cihazın Android 4.0.3 Ice Cream Sandwich kullanması ise neredeyse kesin olan bir durum.

Cihazın 1280*752 HD ekran ile gelmesi bekleniyor. Cihaz boyutu ise sanırım 7 veya 9 inçlik serilerde olacak. Ancak bu konuda yeterli bir açıklama henüz yapılmadı ne yazık ki.

4 Çekirdekli olarak pazara girmesi beklenen bu yeni oyuncu ile Tablet pazarındaki rekabetin boyutu da bir anlamda değişmeye başlayacaktır. Üzerinden 4 çekirdek bulunan fazla cihaz olmaması satışların daha çok iPad, Sony ve Asus arasında gidip gelmesine sebep olabilir.

Bildiğiniz üzere Asus Transformer Prime modeli de 4 çekirdekli bir işlemci ile pazara sunulmuştu.

Sony V150 Kod Adlı Tablet PC Yolda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir