Sony Xperia Honami İle 4K Video ve 20 MP Kamera Deneyimi

Sony tarafından sektördeki en iyi model olması noktasında üzerinde çalışmaların devam ettiği Honami ile alakalı olarak son gelen bilgiler teknoloji meraklılarının da ilgisini iyice arttırmış durumda.

Sony Xperia i1 adıyla pazara çıkması beklenen modeli ile ilgili sızdırma bilgiler pazarda dikkatlerin bu yeni Amiral Gemisi üzerinde toplanmasına neden olmuş durumda.

Kamera özellikleri konusunda rakipsiz olması beklenen Xperia i1, 4K video kaydı ve 20 Megapiksel kamerasıyla dikkat çekiyor. Kamera ile ön planda olan telefonun diğer özelliklerini geride bırakmayan Sony, Honami’nin dümenini Qualcomm’un Snapdragon 800 işlemcisine devretmiş durumda.

Qualcomm’un Krait 400 çekirdeğinin dördüne yer verdiği Snapdragon 800 işlemcisi, Adreno 330 GPU’su, BIONZ adlı ayrı bir görüntü işleme ünitesi, 2 GB RAM, 3000 mAh batarya gibi özelliklere sahip olacak olan ürün ayrıca Wireless 802.11 ac başta olmak üzere en yeni kablosuz ağ desteklerini arkasına alacak.

20 Megapiksel özel kamerası ile ön planda olan Xperia i1’in ISO değerleri ise fotoğraf makinelerini kıskandıracak cinsten. 12800’e kadar ISO değerini destekleyen i1, 4K yani 4000 x 2000 piksel çözünürlüğünde video kaydı yapabilecek.

Sony Xperia i1 Honami Örnek Tasarım
Sony Xperia i1 Honami Örnek Tasarım

Video kaydında yeni bir dönem başlatacak olan telefon, bunu yeni bir algoritma ile gerçekleştirecek olan telefon ayrıca Timeshift, Bokeh, Info Eye, Manuel, Socialcast ve Effect adlı kamera uygulamalarını bünyesinde barındıracak.

Sony’nin Xperia ara yüzünde de yeniliklerin geleceği sızdırılan bilgiler arasında.  Ana ekranda mini uygulamaları açabileceğimiz yeni yazılım sistemi, Samsung’un multi window özelliğine benzeyen sistem sayesinde aynı anda pek çok farklı mini uygulamayı açabiliyoruz.

Sony’nin Small Apps adını veridği yazılıma ek olarak yenilenen Walkmann uygulaması, yenilenen klavye, yeni hesap makinesi gibi detayların eklendiği cihaz pazarda rakipleri arasından her anlamda sıyrılmayı planlamış durumda.

Sony Xperia i1 veya Sony Xperia Honami adı ile pazara çıkacağı düşünülen modelin 4 Temmuz 21013 tarihinde Paris’te yapılacak olan etkinlikte resmen tanıtılması bekleniyor.

Bu modelin tanıtılması ve pazara sunulması ile birkaç ay önce lansmanı yapılan Sony Xperia Z modelinin de pabucu dama atılacak gibi görünüyor. Bu durumda bu modelin 1000 TL seviyelerine inmesine sebep olacaktır.

Zaten Samsung Galaxy S4 ve HTC One karşısında tutunmakta zorlanılan Sony Xperia Z modeli Sony Xperia i1 Honami modeli ile de iyice dibe inecektir.

 

Sony Xperia Honami İle 4K Video ve 20 MP Kamera Deneyimi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

 1. Z hem htc den hemde s4 ten kat kat daha kaliteli ve üstün s4 8 çekirdek ama sanal oalrak arttırılmıştır aslında 4 çekirdektir. kısaca sony best forever

  Cevapla
  • Sony Xperia Z serisinde SnapDragon S4 Pro işlemci ailesine ait bir işlemci kullanılmaktadır. Max. işlemci hızı 1.5 Ghz’dir. HTC One ailesinde ise 2013 senesinde üretilen ve 1.9 GHz lik hıza ulaşabilen SnapDragon 600 serisi işlemci kullanılmıştır. Samsung Galaxy S4 modeli ise 4+4 dediğimiz bir sisteme sahiptir ve işlemci hızı max. seviyede 1.9 GHz i görmektedir.

   Bu noktada özellikle Sony Xperia Z modelinde kullanılan GPU’da dikkate alındığında Full HD bir ekranı bile kaldırmakta zorlanan, üst düzey oyunlarda kasılma yapan bir cihaz olarak Spny Xperia Z modeli ön plana çıkmıştır.

   Rakiplerine göre İşlemci bazında geride kalan Xperia Z Kamera ve Suya – Toza Dasyanıklı olması noktasında ise rakipleri,nden birkaç adım öne çıkmış durumda.

   Cevapla