Sony Xperia Honami Mini Modeli Yolda

Sony kanadından üzerinde oldukça fazla uğraşılan ve pazarda patlama yapması beklenilen Sony Xperia Z1 Honami modeli için küçük kardeş Sony Xperia Honami Mini modeli de sıraya alındı.

HTC One Mini, Samsung Galaxy S4 Mini modelleri ile pazarda daha etkin bir şekilde rekabet edebilmek isteyen Sony bu noktada Xperia Honami Mini veya Xperia Z1 Mini ismini vereceği küçük boyutlu modeli için çalışmalara hız vermiş durumda.

Birçok isimle beraber anılması ve resmi bir isme kavuşmamasından dolayı Xperia İ1 Mini, Xperia Z1 Mini veya Xperia Honami Mini isimleri ile duymaya başladığımız yeni modelde 4,3 inçlik HD formatlı bir ekran, 20,7 MP arka kamera, 2 GB Ram, SnapDragon 800 serisi 2,0 Ghz’lik seviyelere ulaşan 4 çekirdekli işlemci, 16 veya 32 GB dahili depolama alanı gibi özellikler karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Sony Xperia Honami Mini Modeli Yolda
Sony Xperia Honami Mini Modeli Yolda

Ekranın küçülmesinden dolayı Full HD tercihini HD olarak değiştirecek olan Sony firmasının diğer donanımsal özelliklerle fazla oynama yapmaması bekleniyor. Bu sayede pazara çıkan birçok Mini modelinden daha performanslı ve kullanıcıya ben buradayım diyecek bir modelk ortaya çıkmış olacak.

Yine Xperia Honami Mini modelinde Suya ve Toza Dayanıklı kasa ailesini görebileceğimiz gerçeği de mevcut. 2014 senesinin ilk dönemlerinde pazara çıkması beklenilen model şu aşamada sadece bir iddia. Ancak rakiplerin ürünlerine bakıldığında bu iddianın doğru olma olasılığı oldukça yüksek.

Sony Xperia Honami Mini Modeli Yolda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir