Sony Xperia J ve Xperia Miro İle Pazardaki Modellerini Arttırdı

Türkiye‘de satışa sunulmaya başlayan telefonlara Sony’nin yeni nesil giriş seviyesi telefonlarından olan Sony Xperia J ve Sony Xperia Miro da eklendi. Telefonların teknik özelliklerini hep birlikte inceleyelim.

Sony tarafından geçtiğimiz yaz sonlarında düzenlenen IFA 2012 fuarında tanıtılan Xperia J ve Miro modelleri ülkemizde satışa sunuldu.

Sony firmasının son dönemde pazardaki model sayısını arttırma çabaları ve her gelir seviyesine farklı model üretme sistemi şu aşamada henüz yeterli seviyeye gelmiş olmasa da rakipleri için Sony modellerinin yeniden doğuşu anlamına gelebilir.

Özellikle Samsung tarafından başarılı bir şekilde uygulanan bu satış stratejisi için bakalım Sony nasıl bir yol çizerek ilerlemeye devam edecek.

Sony Xperia J ve Xperia Miro İle Pazardaki Yerini Aldı
Sony Xperia J ve Xperia Miro İle Pazardaki Yerini Aldı

Xperia J Modelinin Özellikleri

  • Xperia J 854 x 480 piksel çözünürlüğünde ve 4 inç büyüklüğünde bir ekrana
  • Qualcomm’un tek çekirdekli 1 GHz hızında çalışan MSM7227A Snapdragon S1 işlemcisine
  • İşlemciye eşlik eden Adreno 200 GPU’su gibi eski sayılan bir GPU’ ya sahip.

 Xperia J’ nin 512 MB RAM ve arttırılabilir depolama desteğine ve 5 Megapiksellik LED flaşlı kamera ve görüntülü görüşme için ön kameraya sahip olması da diğer özellikleri arasında. Sony bu cihazda Sony, 1750 mAh’lik batarya kullanmış.

Xperia Miro Modelinin Özellikleri

  • Qualcomm’un 800 MHz hızında çalışan MSM7225A Snapdragon S1 işlemcisi ve Adreno 200 GPU’ suna
  • 3.5 inç büyüklüğündeki cihazın 320 x 480 piksel çözünürlüğünde ekrana -ki bu ekran camının üzerinde çizilmeyi ve kırılmayı engelleyen bir kaplamaya yer veren Sony, dayanıklılığı yönünde aldığı övgüleri hakkediyor,
  • 512 MB RAM, 4 GB dahili hafıza ve arttırılabilir hafıza desteğine sahip.

Xperia Miro’ nun sosyal medyada kullanıcılarına,

  • Kendilerine gelecek bildirimler için istediği renkleri seçebilmeleri
  • Facebook bildirimleri mavi renkte yanıp sönebilirken, kullanıcılara gelen çağrılar veya kullanıcıların kurdukları alamlar kendi istedikleri renkte ışık saçabilmesi
  • Beyaz, mavi, turkuaz, yeşil, altın sarısı, kırmızı veya mor renk alternatiflerine sahip bildirim ışıklarını müzik parçaları veya galeride gezinirken de kullanılabilmeleri
  •  Renkli ışık bildirimi, sevilen sanatçı albümleri veya fotoğraflarla da eşleştirilebilmesi gibi kolaylıklar sunarak kullanıcıları için cezbedici bir hale geliyor.

sosyalleşmeyi kolaylaştırmasının yanında  Xperia Miro, Sony Xloud yüksek ses iyileştirme sistemi ile en kaliteli müzik dinleme keyfini de kendisini tercih edenlere doyasıya yaşatıyor.

Xperia Miro, Teknosa’da 799 TL’ye satışa sunulmuş durumda.

Sony Xperia J ve Xperia Miro İle Pazardaki Modellerini Arttırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir