Sony Xperia M5 Modeli Soru, Sorun, Şikâyet, Öneri ve Kullanıcı Yorumları

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Sony Xperia M5 serisi için aklınıza takılan soruları sorabilir, yaşadığınız sorunlara çözüm arayabilir veya Kullanıcı Yorumları ile cihazı daha yakından tanıyabilirsiniz.

Amacımız siz değerli kullanıcıların yorumlarını alarak pazarda belli bir isme sahip olan Sony Xperia M5 serisi hakkında daha net bilgilere sahip olabilmenizi sağlamak.

Xperia M5 serisi hakkında sıkça sorulan soruları yazı içerisine alarak yazıyı devamlı olarak güncelliyor olacağız. Bu sayede sık sorulan sorular yorum sekmesinde kaybolup giymeyecek.

 

Sony Xperia M5 Kullanıcı Yorumları

Siz de YORUM kısmını kullanarak Sony Xperia M5 serisi hakkında aklınızdaki soruyu ya da bilgiyi bizlere iletebilirsiniz.

 

Sony Xperia M5 Kutu Açma ve Ön İnceleme

Xperia M5 serisinin Kutu İçeriğine birlikte bakıyoruz ve cihazın teknik özelliklerine kısa bir bakış atıyoruz. İşte sizler için hazırladığımız Kutu Açma Videosu.

 

Xperia M5 Sık Sorulan Sorular

Cihaz hakkında sıkça sorulan soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

 


 

Cihaz Suya ve Toza Dayanıklı mıdır?

IP65 ve IP68 Sertifikaları mevcuttur. Bu sebeple de Suya ve Toza Dayanıklıdır.

IP65 ve IP68 standartlarına uygun olan Xperia M5, toz girişine karşı korumalı ve su geçirmezdir.

Tüm portlar ve kapaklar sıkıca kapalı olduğu sürece telefon toz geçirmez, IP65 ile uyumlu olarak her yönden maruz kalabileceği düşük basınçlı su püskürtmelerine karşı korumalıdır ve IP68 ile uyumlu olarak tatlı suda 1,5 metre derinlikte 30 dakikaya kadar kalabilir.


 

Sony Xperia M5 Modeli Sıkça Yaşanan Sorunlar

Xperia M5 serisi satışa çıktı ve kullanıcılardan çeşitli Geri Bildirimler gelmeye başladı. Görünen o ki alan birçok kullanıcı Sony Xperia M5 serisi ile alakalı sorun yaşıyor.

Peki en fazla karşılaşılan Soru ve Sorun nedir?

 1. Cihazım Kapandı ve Açılmıyor – Şarj Almıyor
 2. Aşırı Derecede Kasılma ve Donma Sorunu
 3. Şarj Esnasında Aşırı Isınma – Kullanım Esnasında Aşırı Isınma Sorunu
 4. Kamera Kullanamama Sorunu
 5. Cihazın Otomatik Olarak Kapanıp Açılması ve Bunu Günde Onlarca Kez Yapması

Siz de yukarıdaki hatalardan birisini alıyor veya tamamen farklı bir sorun ile boğuşuyorsanız YORUM kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Sony Xperia M5 Serisi Hard Format – Sıfırlama İşlemleri

Sony Xperia M5 serisi Akıllı Telefon modeline Hard Reset – Format Atmak için yapmanız gerekenleri Detaylı bir şekilde sizler için inceledik. Aşağıdaki link üzerinden YAZILI ve VİDEOLU Hard Reset İşlemlerini yapabilirsiniz.

http://mobilformat.com/sony-xperia-m5-modeli-format-atma-hard-reset-ve-fabrika-verilerine-sifirlama.html

 

Sony Xperia M5 Sık Karşılaşılan Sorunlar ve Çözümleri

Cihazla alakalı olarak kullanıcılardan gelen Sorunları ve Çözüm Önerilerini bir araya toplayalım istedik.

 

Telefonum Kapanıyor ve Şarja Takılmadan Açılmıyor

Sorunun kaynağı Donanımsal gibi görünüyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar ürünü Servisine Götürebilirler. Genelde Ana Kart Değişimi yapılıyor. Bazı durumlarda ise Değişim – İade çıkıyor.

 

Kamera Başka Bir Uygulama Tarafından Kullanılıyor Hatası

Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar AR EFEKTİNİ kaldırdıklarında sorunun çözüme kavuştuğu bilgisini vermiş durumdalar.

 

Uygulama Optimizasyonu Başlıyor Ancak Hiç Sona Ermiyor

Eğer cihazınız açılırken Uygulamalar Optimize Ediliyor uyarısı veriyor ve belli bir yerden durmadan başa dönüyor ise PC Companion Uygulaması ile cihazın Yazılımını Onarmanız gerekebilir.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken konu Veri Kaybı Yaşayabilecek olma ihtimalinizin olmasıdır. Yani telefondaki verileri kaybedebilirsiniz.

 

En Az Sorun Yaşanan Seri Hangisi

Sorunsuz kullanan birçok kullanıcı kendilerinde REV 4 serisi cihaz olduğunu belirtmiş durumdalar. Alırken Barkot ve IMEI Kodlarının bulunduğu kısımda Rev4 yazıp yazmadığını kontrol edebilirsiniz. Kesinlikle sorun çıkmayacak diyemeyiz ama daha az sorun çıkaran bir seri olduğunu söyleyebiliriz.

Sony Xperia M5 Modeli Soru, Sorun, Şikâyet, Öneri ve Kullanıcı Yorumları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

647 Yorum

 1. 28 Temmuz 2021, 23:14

  Xperia M5 bir kaç yıldır kullanıyorum ama ikinci yıl sonunda önce batarya anakart değişimi yaptım bir yıldır çok fazla sorun yapmıyordu ama yine batarya değiştirmek zorunda kaldım. Bir kaç ay sorun yoktu ama şimdi ısınıyor, kasayı zorlayıcı ta ekran görüntüsü donarak tada bozulacak takılıyor çoğu zaman kendi kendine kapanmış olarak buluyorum. Yine anakart sorunu gibi ama emin değilim. Bunu anlamanın bir kolayı yok mu? Teşekkürler

  Cevapla
 2. Sony m5 telefon sahibiyim.2 yıldır sorunsuz kullanıyor iken son 1 aydır telefon kendi kendine kapanıp açılmaya başladı.güncellemeler ile alakalıdır diye düşünmüş idim.fakat dün itibari ile telefon hiç açılmıyor.şarjı bitti sandım ve şarja taktım,üstteki kırmızı ikaz lambası şarj aletine bağlayınca yanıyor,fakat hiçbir şekilde ekranda şarj olduğuna dair bir uyarı yada pil işareti çıkmıyor.hard reset de denedim ve telefon buna da cevap vermedi,ümidi kesmeli miyim acaba?

  Cevapla
  • Ürünü servise gönderme yoluna gidebilirsiniz. Garantisi doldu ise bu durumda yeni bir telefon bakma yoluna gidebilirsiniz.

   Cevapla