Sony Xperia Tablet Z3 Compact’ın özellikleri karşınızda

Sony ürettiği akıllı telefonlarının yanında son zamanlarda tablet teknolojisine de büyük öenm vermeye başlamıştır. Böylelikle tabletlerin sunulduğu pazarda da yerini almak için teknolojiye ayak uydurarak rakiplerine meydan okumaya devam etmiştir. Sony Xperia Tablet Z3 Compact‘ın özelliklerini Xperia Z3 ile hemen hemen aynı tutmuştur.

Sony’nin çok kısa bir zaman önce görüntüsünü yayınladığı yeni tableti Xperia Z3 Compact ile birlikte teknik özelliklerini de yayınladı. Sony’nin 8-inç büyüklüğündeki tableti OmniBalance tasarımını sürdürüyor. Geçmişte ürettiği Xperia Z2 Tablet’e oranla daha ince çerçevelerin kullanıldığı kompakt tablette 8-inç büyüklüğünde Full HD çözünürlüklü TRILUMINOS ekran bulunuyor. Sony’nin ekran görüntüsü konusunda oldukça başarılı üretimler gerçekleştirdiğini düşünürsek yeni tabletiyle de oldukça başarı elde edecek.

Sony Xperia Tablet Z3 Compact
Sony Xperia Tablet Z3 Compact

Sony’nin yeni tableti Xperia Tablet Z3, 2.5GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli Snapdragon 801 işlemcisine sahip. Aynı zamanda da aynı işlemcinin Xperia Z3 ve Z3 Compact akıllı telefonlarda da yer alacağı daha önce yayınlanan test sonuçlarından bildirilmişti. Tabletin depolama ve bellek özelliğine baktığımızda ise 3GB RAM’a, 16GB dahili depolama alanına ve hafıza kart desteğine sahip olduğunu görüyoruz. Sony’nin suya ve toza dayanıklı olarak ürettiği tablette ayrıca 8MP Sony Exmor RS arka kamera bulunuyor. Bu özelliği ile de bir tablete göre oldukça iyi bir kamera özelliği sunuyor. Tablett’te ayrıca 4.500-5.000mAh arasında pil kapasitesi, NFC desteği ve Bluetooth 4.0 özellikleri bulunuyor. Sony; Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 Tablet Compact ve SmartWatch 3 ürünleri IFA 2014 fuarında tanıtılacağı düşünülüyor.

Sony Xperia Tablet Z3 Compact’ın özellikleri karşınızda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir