Sony Xperia U ve Xperia P Modellerinde Ertelemeye Gitti

Firma tarafından 7 Mayıs 2012 tarihinde satışa sunulacağı bilgisi verilen Xperia U ve Xperia P modellerinde bir gecikmenin olduğunu, ürünlerin pazara 28 Mayıs 2012 tarihinde sürüleceğini açıkladı.

İlk olarak İngiltere merkezli olarak satışına başlanması planlanan Sony Xperia U ve Sony Xperia P modellerinin üretim bandında yaşanan sorunlar sebebiyle 7 Mayıs 2012 tarihine yetiştirilemeyeceği açıklandı. Firma tarafından net bir tarih telaffuz edilmese de 28 Mayıs tarihinde ürünlerin pazara çıkacağı bilgisi el altından bazına verildi.

3 model olarak planlanan ve ilk modeli olan Sony Xperia S modelini pazara sunan Sony firması yaşanan bu gecikme sonrasında HTC ve Samsung firmalarının yeni modelleri sebebiyle bir müşteri kitlesini kaybedebilir.

Sony Xperia U ve Sony Xperia P modellerinin Mayıs sonu ya da Haziran ayı içerisinde Türkiye satışına başlanacağı planlanmıştı. Ancak yaşanan gecikme sonrasında Türkiye satışları da Temmuz ayına sarkacak gibi görünüyor.

 

Sony Xperia U ve Xperia P Modellerinde Ertelemeye Gitti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 28 Mayıs 2012, 03:02

    Sizin de belirtiğiniz gibi gecikmeler iyi bir şey değil. Telefonun narinliği gerçekten ilgi çekici. Sony XPERİA U ve P serilerinin işletim sistemlerinin hangilerinin olduğunu biliyor musunuz?

    Cevapla