Sony Xperia YUGA Pazara Sony Xperia Z Adıyla Sunulacak

Uzunca süredir Sony firmasının pazara sunacağı yönünde haberlerin çıktığı Yeni Amiral Gemisi Sony Xperia YUGA için Sony Xperia Z ismi zikredilmeye başlandı.

Full HD Ekrana sahip olacak yeni modellerin ağırlık kazanacağı 2013 senesi için hazırlıklarına tam gaz devam eden Sony firması geçtiğimiz günlerde Apple ve Samsung firmalarına da meydan okumuş ve yeni cihazları ile pazara ne kadar iddialı bir giriş yapacağının ilk görüntülerini vermişti.

Xperia YUGA veya Xperia C660X adı ile son dönemde kendisini duyurmaya başlayan yeni amiral gemisi henüz resmen bir açıklama ile duyurulmadı. Ancak Xperia Blog adlı bir web sayfasından yapılan açıklamaya göre Xperia YUGA ismi yerine gelecek olan cihazda Xperia Z ismi tercih edilecek.

Son dönemde Xperia S, Xperia P, Xperia U gibi isimleri tercih eden Sony firması bu sefer de Xperia Z ismini tercih ederse pek de şaşırtıcı olmaz diye düşünüyorum.

Sony Xperia Akıllı Telefon Ailesi
Sony Xperia Akıllı Telefon Ailesi

Sony için ilk 4 Çekirdekli Cihaz anlamına gelen Xperia Z modeli 1080p Full HD ekrana, 13 MP lik bir kameraya, Android 4.1.1 Jelly Bean İşletim Sistemine, 2 GB’lık Ram ve 16 – 32 GB gibi hafıza seçeneklerine sahip olacak gibi görünüyor.

Oldukça başarılı bir cihaz olarak pazara sunulmak istenilen Sony Xperia Z modeline ilişkin daha detaylı bilgiler zamanla açıklanacaktır diye düşünüyoruz. Sony firmasını bu ürünü resmi olarak CES 2013 fuarında açıklaması bekleniyor.

Sony Xperia YUGA Pazara Sony Xperia Z Adıyla Sunulacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. RESİMDEKİ KASA İLE gelirse piyasa shutdown olur.

    Cevapla