Sony Xperia Z Modelinde İlk Suyla Temas Arızası Yaşandı

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde yaşayan 21 yaşındaki Taha ŞENGÜL isimli tüketici henüz 2 aylık olan Sony Xperia Z modelini suyla temas ettirince cihaz açılmamak üzere kapandı.

Suya ve Toza Dayanıklı olarak lanse edilen, reklamlarında havuzlarda yüzülen, yemeklerin içine atılan Sony Xperia Z modeli ile alakalı olarak ilk şikayetler de gelmeye başladı.

Sakarya’nın Arifiye ilçesinde yaşamakta olan ve 2 ay önce Xperia Z modelini alan 21 Yaşındaki Taha ŞENGÜL suyla temas eden cihazının bozulduğu iddiası ile servise gidince olaylarda başlamış oldu.

Telefon bayisine ürünü götüren ve servise gitmesini sağlayan tüketici servisten gelen “Suyla temas etmiş. Tamir edilemez” cevabı ile şaşkına döndü.

Sony Xperia Z Modelinde İlk Suyla Temas Arızası Yaşandı
Sony Xperia Z Modelinde İlk Suyla Temas Arızası Yaşandı

Reklamlarında suya dayanıklı olduğu ibaresi üzerinde durulan, kullanım kitapçığında da bu konunun resmi olarak belirtilmesi ile pazardaki Suya ve Toza dayanıklı modeller arasında kendisine yer bulan Xperia Z modelinin böyle bir sorunla göz önüne gelmesi sıkıntılı bir sürecinde başlaması anlamına gelecek gibi görünüyor.

Tüketici Hakem Heyeti üzerinden şikâyetin yapılması neticesinde çıkacak olan Resmi Sonuç beklenirken Sony Xperia Z modelinin ise ne kadar Suya Dayanıklı olduğu tartışmaya açılacak gibi görünüyor.

Çünkü meydana gelen suyla temas kullanıcının ifadesine göre yüzeysel bir temas ve kısa süreli bir temas. Bu noktada 1 metre derinlikte 30 dakika su içinde bekleme garantisi sunan modelin yanlış reklam yapması gibi bazı yasal sorunlarında ortaya çıkması anlamına gelecektir.

Sony Xperia Z Modelinde İlk Suyla Temas Arızası Yaşandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir