Sony Xperia Z Modelinin Türkiye Tanıtımı Yapıldı

Son dönemde resmi olarak tanıtımı yapılan üst düzey cihazların arasında özellikleri ile en fazla dikkat çeken ürün olmayı başaran Sony Xperia Z modeli için Türkiye Tanıtımı yapıldı.

Sony Mobile Türkiye Pazarlama İletişimi ve Kanal Pazarlama Müdürü Didem USLUER ve Sony Türkiye Ekibi tarafından yapılan tanıtım ile Sony Xperia Z için Türkiye kapısı da açılmış oldu.

2013 Mart ayı itibariyle Global Pazar ile birlikte Türkiye pazarında da satışa çıkacak olan Xperia Z modelinin hem teknik açıdan hem de maddi açıdan kullanıcının yüzünü güldüreceğini şimdiden söylemekte sıkıntı olmayacaktır sanırım.

Sony Xperia Z Modelinin Türkiye Tanıtımı Yapıldı
Sony Xperia Z Modelinin Türkiye Tanıtımı Yapıldı

Pazara 2000 TL’nin altında bir fiyattan gireceği düşünülen Sony Xperia Z modelinin kampanya ve sözleşmeler ile daha da cazip hale gelecektir diye düşünüyoruz.

IP55/57 isimli Su ve Toz Geçirmezlik Sertifikasına sahip olan nadir cihazlardan birisi olması sebebiyle birçok kişi tarafından büyük bir merakla beklenilen Sony Xperia Z modeli durgun bir suda 1 metrelik bir su içerisinde yarım saatten fazla çalışabilir vaziyette kalabiliyor. Bu durumda özellikle cihazı devamlı düşüren ve doğal koşullarda çok sık kullanmak durumunda kalan kullanıcılar için bulunmaz bir sağlamlık sunmuş oluyor.

Sony Xperia Z Multimedya Deneyimi
Sony Xperia Z Multimedya Deneyimi

5 İnçlik Full HD 443 ppi değerine sahip bir ekran ile gelen Xperia Z modeli ile film izlemek, videolarınızı gözden geçirmek oldukça büyük bir keyif halini alıyor diyebiliriz. Keskinliği ve kalitesi ile pazardaki birçok pahalı modele fark atan Sony Xperia Z modelinin tasarımsal olarak da kullanımı rahatlatacak bir şekli var diyebiliriz.

1.5 Ghz lik Dört Çekirdekli bir işlemci ile çalışan ve 2 GB Ram ile gelen cihazda kaliteden ve hızdan ödün verilmemiş diyebiliriz. Pazara Quad Core ailesi ile biraz geç giriş yapan Sony firmasının bu süreçte donanımsal olarak kendisini Dört Çekirdekli Yapıya iyi hazırladığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sony Xperia Z Su Geçirmezlik Testi
Sony Xperia Z Su Geçirmezlik Testi

Özellikle Ses Kalitesi ve Kamera Kalitesi ile öne çıkan Sony cihazlarının arasına katılan Xperia Z modelinde 13 MP’lik oldukça başarılı bir kamera kullanılmış durumda. Bir anlamda yanınızda Fotoğraf Makinesi taşıma derdinden bu cihaz sayesinde kurtulmanız mümkün hale getirilmiş durumda. Aynı şekilde Clear Audio+ sayesinde de müzik dinlemek bu cihaz ile tamamen farklı bir boyuta taşınmış oluyor.

Kısacası Sony Xperia Z modeli hem Global Pazarda hem de Türkiye Pazarında  büyük bir bahar havası estirecek gibi görünüyor.

Sony Xperia Z Modelinin Türkiye Tanıtımı Yapıldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir