Pasaport Kayıt İşlemleriSony Xperia Z Serisine Android 5.0 Güncellemesi Geliyor

Sony Xperia Z Serisine Android 5.0 Güncellemesi Geliyor

Akıllı Telefon Üreticileri arasında saygın bir konuma sahip olan Sony firması daha önceden yaptığı açıklamalara sadık kalarak Xperia serisi için Android 5.0 Lollipop Güncellemesini yayına almaya hazırlanıyor. İlk güncellemeler Xperia serisinin Amiral Gemisi sayılan modellere gelecek .Sonrasında ise Xperia C3, T3 ve E serisi gibi ara modelleri satın alan kullanıcılara da güncellemeler gönderilmeye başlanacak. Android 5.0 […]


Akıllı Telefon Üreticileri arasında saygın bir konuma sahip olan firması daha önceden yaptığı açıklamalara sadık kalarak Xperia serisi için Android 5.0 Lollipop Güncellemesini yayına almaya hazırlanıyor.

İlk güncellemeler Xperia serisinin Amiral Gemisi sayılan modellere gelecek .Sonrasında ise Xperia C3, T3 ve E serisi gibi ara modelleri satın alan kullanıcılara da güncellemeler gönderilmeye başlanacak.

Android 5.0 Lollipop sürümünün çıkmasının ardından çok zaman geçti ama Android üreticileri güncellemeye çok da hızlı adapte olamadılar. Özellikle , Mart”ın ilk haftalarında olmamıza rağmen hala güncelleme verebilmiş değil.

 

Kullanıcıları İçin Bekleyiş Sona Eriyor

Mart ortalarına geldiğimiz dönemde Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z3 ve Sony Xperia casino Z3 Compact modellerine Hindistan”da güncelleme vermeye başlayacak.

Sızan belgelere göre Hindistan”da Mart ayı bitmeden bu güncelleme dağıtılacak.

Z2 için 518 MB olan güncelleme, Z3 modeli için 630 MB seviyesinde olacak.

Sony Xperia Z Serisine Android 5.0 Güncellemesi Geliyor
Sony Xperia Z Serisine Android 5.0 Güncellemesi Geliyor

 

Türkiye”ye Güncelleme Ne Zaman Gelir?

Güncellemenin diğer pazarlara ne zaman geleceği tam bilinmiyor. Mesela HTC, One M8 güncellemesini hızlı bir şekilde tüm dünyaya dağıttı. Samsung”a bakacak olduğumuzda ülkemize hala Note 4 için güncelleme gelmedi.

Yani bu güncelleme Avrupa”ya dağıtılmaya başladığında hızlı bir şekilde Türkiye”ye gelir mi orasını hemen kestiremiyoruz.

Sony Xperia Z Serisine Android 5.0 Güncellemesi Geliyor
Sony Xperia Z Serisine Android 5.0 Güncellemesi Geliyor

 

Xperia Z, Z1 ve Z1 Compact Serilerine Ne Olacak?

Bu modellere de önümüzdeki güncelleme dalgasında güncellemenin yollanması bekleniyor. Tabi Android 5.1 Lollipop”un duyurulduğunu düşünürsek, bu kadar gecikmeden sonra Sony doğrudan Android 5.1 yollar mı ayrı bir merak konusu.

Ancak 2015 yılı içerisinde çok net bir şekilde Sony Xperia ailesine sırayla Android 5.0 Lollipop Güncellemesi gönderilecek ve kullanıcılar yazılım Desteği almaya devam edecekler gibi görünüyor.

 

Kaynak: http://shiftdelete.net/sony-xperia-z2-ve-z3e-lollipop-geliyor-58994

  Sony Android 5.0 Lollipop Güncellemesi Alacak Cihazlarını Açıkladı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status