Sony Xperia Z Tablet PC Modelinin Özellikleri Resmen Açıklandı

CES 2013 fuarında Sony Xperia Z Akıllı Telefon modelini tanıtan Japon Devi hemen arkasından da Sony Xperia Z Tablet PC modelini tanıtarak 2013 senesine ne kadar iddialı girdiğini göstermiş oldu.

Uzun süredir dedikodu kazanında kaynayan Sony Xperia Tablet Z modelinin ilk resmi açıklaması Teknoloji Dünyasına düştü ve birçok kullanıcının da direkt olarak dikkatini çekmeyi başardı.

Sony Tablet Z modeli öncelikle Android 4.1 Jelly Bean İşletim Sistemi ile gelecek gibi görünüyor. Ancak firmanın Akıllı Telefon modelinde olduğu gibi ürünü pazara sunar sunmaz Android 4.2 Jelly Bean güncellemesini çıkarması bekleniyor.

Tasarımsal olan Xperia Z modeline benzeyen Tablet Z modeli 10.1 inçlik bir ekrana sahip olarak geliyor. Mobil Bravia Engine 2 teknoloji ile karşımıza çıkan yeni ekran elbette ki 1980*1200 piksellik Full HD çözünürlükte bir görüntü deneyimi yaşatmayı amaçlıyor.

Sony Xperia Z Tablet PC Modelinin Özellikleri Resmen Açıklandı
Sony Xperia Z Tablet PC Modelinin Özellikleri Resmen Açıklandı

Qualcomm SnapDragon işlemci ile gelen Sony Tablet Z modelinde 1.5 GHz lik APQ8064 serisi Quad Core ( 4 Çekirdekli) işlemci ailesi kullanılmış durumda. Ayrıca 2 GB Ram ve dâhili 32 GB’lık depolama alanı da es geçilmemiş. Tabi ki bir de Micro SD Kart desteğini de unutmamak gerek.

Sony kalitesine sahip 8.1 MP’lik bir arka kameraya sahip olan cihazda Exmor R serisi bir lens tercih edilmiş durumda. Bu noktada Xperia Z modelinde kullanılan teknoloji sadece MP olarak düşürülerek Tablet Z modeline eklenmiş olarak görülüyor.

NFC ve LTE gibi kablosuz bağlantı protokollerine sahip olan Sony Xperia Z Tablet PC modelinde ayrıca S-Force adı verilen bir ses teknolojisi kullanılmış durumda. Yani Walkman serisine yakın kalitede bir ses kalitesi bizi karşılayacak gibi görünüyor.

6,9 mm kalınlık ve 495 gr ağırlık ile gelecek olan tasarımsal yönden de kuvvetini ortaya koyan Sony Tablet Z modeli aynı küçük kardeşinde olduğu gibi Suya ve Toza Dayanıklı olarak üretilecek ve kullanıcılara sunulacak.

Diğer detay özellikler ve Fiyat bilgisi gibi bilgilerin açıklanmadığı Sony Z Tablet modeli gelecek dönemlerin en iyileri arasında olmayı amaçlayan Sony firmasını belli bir dönem sırtlayacak kalitedeki bir ürün olarak görünüyor.

Bakalım Sony firması Xperia Z Akıllı Telefon ve Tablet Z Tablet PC modeli ile pazarda neler yapacak, Uyuyan Dev Sony ayağa kalkabilecek mi?

Sony Xperia Z Tablet PC Modelinin Özellikleri Resmen Açıklandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir