Sony Xperia Z1 Honami Modelinin Test Sonuçları Ortaya Çıktı

Sony Xperia Z1 Honami Modelinin Test Sonuçları Ortaya Çıktı

Sony tarafından IFA’da tanıtılması beklenilen Sony Xperia Honami veya Sony Xperia Z1 adı ile pazara çıkacak olan Amiral Gemisisis ilk test sonuçları da basına sızdırılmaya başlandı. L39h kodu ile hayatımıza giren ve henüz resmi olarak hangi isimle pazara çıkacağı belli olmayan Sony Xperia Z1 Honami modelinin Qualcomm SnapDragon 800 serisi işlemci kullanacağı, Adreno 330 GPU’ya […]


tarafından IFA’da tanıtılması beklenilen veya Z1 adı ile pazara çıkacak olan Amiral Gemisisis ilk test sonuçları da basına sızdırılmaya başlandı.

L39h kodu ile hayatımıza giren ve henüz resmi olarak hangi isimle pazara çıkacağı belli olmayan Z1 Honami modelinin Qualcomm SnapDragon 800 serisi işlemci kullanacağı, Adreno 330 GPU’ya sahip olacağı, 2 GB Ram, 20 MP Kamera gibi üst düzey donanımlar ile geleceği daha önceden belli olmuştu.

Şimdi ise cihazla alakalı farklı firmalar tarafından yapılan Test Sonuçları ortaya çıkmaya başladı. İşte Z1 modelinin test sonuçları…

GLBenchmark Sony Xperia Honami
GLBenchmark

Ünlü test yazılımlarından GLBenchmark’ın 2.5 Egypt 1080p Offscreen testinde, tüm rakiplerini dağıtan Honami, iPhone 5’in tam iki katı puan almayı başarıyor.

  Sony Xperia Z1 Honami Modelinin Basın Görselleri İnternete Düştü

58.5 FPS gibi iddialı bir skor alan Honami, grafik işlemcilerin son bir senede ne kadar geliştiğini de ortaya koyuyor. Geçen sene piyasaya sürülen Galaxy Note 2 ve One X modellerin 17 ve 11 FPS gibi düşük skorlar alması bu gelişimin en ciddi örneği.

Samsung Galaxy S4’ün Exynos 5 Octa ve Snapdragon 600 işlemcili sürümlerini de geride bırakan grafik işlemci, Full HD oyun deneyimini daha akıcı bir hale getirecek.

GLBenchmark Sony Xperia Z1
GLBenchmark Z1

GLBenchmark 2.7 T-Rex 1080p offscreen testinde de durum pek değişmiyor. En yakın rakibi Galaxy S4 ve Apple iPad 4 olan Honami, bu test için ciddi bir değer olan 3 FPS’lik farklarla liderlik ünvanını elinde tutuyor.

  Android Giriş Seviyesi Modellerde Başarısız
AnTuTu Sony Xperia Z1
AnTuTu

Snapdragon 800 işlemcili Galaxy S4 LTE-A ve Xperia Z Ultra’dan biraz daha düşük AnTuTu skoru alan cihaz, belki de 2.3 GHz yerine biraz daha düşük frekanslarda çalıştırılıyor olabilir. Çünkü Snapdragon 800, 1.9 GHz ile 2.3 GHz arası çalıştırılabilen bir işlemci. Güç tüketimi ve ısı açısından böyle bir karar almış olabilir. Ya da dediğimiz gibi bu sonuçların sebebi henüz bitmemiş yazılım optimizasyonları.

Sonuç olarak baktığımızda Galaxy S3’ten iki kat, Snapdragon 600 işlemcili HTC One ve Galaxy S4’e göre de en az yüzde 15 daha performanslı olan yeni cihaz, sunduğu ek özellikler ve grafik gücüyle beğeni toplayacak gibi.

Üst düzey özellikler ile pazara çıkacak olan Xperia Honami veya modeli bakalım ne zaman, nasıl bir fiyattan ve hangi detaylı özellikle hayatımıza giriş yapacak?

  PlayStation 4.5 Neo Modeli Yakında Pazara Çıkacak


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status