Sony Xperia Z2 Avatar Modeli İçin Çalışmalar Başladı

Japon Devi Sony pazara sunduğu Xperia Z ve Xperia Z1 modellerinden sonra 2014 senesinde pazara süreceği Xperia Z2 Avatar modeli için çalışmalarına ara vermeden başladı.

Sony Ericsson döneminden sonra bir duraklama devrine giren firma 2013 senesi itibariyle hızlı bir toparlanma süreci yaşamaya başladı. Xperia İON, Xperia S, Xperia Z gibi modellerden sonra Sony Xperia Z1 Honami modeli ile pazarda varlığını tam olarak kanıtlayan Sony artık Akıllı Telefon Pazarını boş bırakmayacak gibi görünüyor.

C770X model numarasına sahip olan Sony Xperia Z2 Avatar modeli için Sony merkezideki tüm birimlerden Ar-Ge çalışması talep edilmiş durumda. Yani pazara çıkacak olan bu modelde Kamera – Ses – Oyun gibi birçok özellik üst seviyede ve sınırları zorlayacak bir şekilde karşımıza çıkabilir.

Sony Xperia Z2 Avatar Modeli İçin Çalışmalar Başladı
Sony Xperia Z2 Avatar Modeli İçin Çalışmalar Başladı

5.2 inçlik Triluminous destekli FULL HD bir ekranla pazara çıkması beklenilen Xperia Z2 Avatar modeli Sharp tarafından üretilecek IGZO panelleri sayesinde de batarya tüketimini azaltırken kullanıcıya sunduğu görüntü kalitesini de arttırmayı planlıyor.

SnapDragon 800 serisi 2.3 GHz’lik Dört Çekirdekli işlemciler ile pazara çıkması beklenilen Sony Xperia Z2 modelinin 3 GB Ram ve Adreno 330 / 340 serisi bir GPU ile karşımıza çıkması bekleniyor.

20,7 MP kamera serisini devam ettirmesi beklenilen modelde kameraya ek olarak 4K Video Kaydı desteğinin eklenmesi ve bu sayede Z1 modelinden bir üst adıma geçilmesi planlanıyor. Sony mühendislerinin üretim esnasında Arka ve Ön Kamera içim MP yükseltmesi de yapması mümkün.

Android 4.4 Kit Kat İşletim Sistemi ile gelecek olan Sony Xperia Z2 Avatar modelinde 3200 mAh’lik bir batarya kullanılacak. Hem işletim sistemi hem de Ekran ailesi sebebiyle cihazın normal kullanımda 2-3 gün batarya süresine ulaşması bekleniliyor.

Sony Xperia Avatar Z2 modelinin CES 2014 Fuarında resmi olarak tanıtılması ve birkaç ay sonrasında da pazara sürülmesi bekleniyor. Bir anlamda HTC One 2, Samsung Galaxy S5 ve Sony Xperia Z2 Avatar modelleri bir arada pazara çıkacaklar.

 

Sony Xperia Z2 Avatar Modeli İçin Çalışmalar Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir