Sony Xperia Z2 Modeli Resmen Duyuruldu

Japon Devi Sony tarafından pazara sürülecek olan Sony Xperia Z2 modeli MWC 2014 fuarında resmi olarak duyuruldu ve kullanıcıların beğenisine sunuldu.

Rakiplerinden bir adım önde yer almak isteyen Sony firmasının SnapDragon 801 İşlemcisi ile pazara sürdüğü model 4 Çekirdekli ve 2.3 GHz’lik hıza ulaşan bir yapı ile karşımıza çıkıyor. Ayrıca cihazda 3 GB Ram kullanılarak cihaz performansı üst düzeye taşınmış.

5.2 inçlik Triluminos FULL HD bir ekrana sahip olan cihazda ayrıca Live Colour LED ismi verilen yeni bir teknoloji kullanılmış ve oldukça başarılı bir performans yakalanmış durumda.

Sony Xperia Z2 Modeli Resmen Duyuruldu
Sony Xperia Z2 Modeli Resmen Duyuruldu

Android 4.4.2 Kit Kat İşletim Sistemi ile pazara çıkacak olan Sony Xperia Z2 modelinde elbette ki yenilikler bununla sınırlı kalmıyor.

 

Sony Xperia Z2 Modelinden HTC ONE Modeline Meydan Okuma

Stereo Ses Çıkışı noktasında pazara şuan en başarılı sisteme sahip olan HTC ONE modeliyle daha rahat rekabet etmek isteyen Sony firması Xperia Z2 modelinde S Force Front Surround Sound adını verdiği bir teknoloji kullanmış durumda.

S Force Front Surround Sound Teknolojisi HTC modellerinde kullanılan BoomSound Teknolojisi ile aynı yapıya sahip. Ve ilk izlenimlere göre ses çıkış kuvveti biraz daha fazla.

 

Kamera Noktasında SONY Yine Gücünü Ortaya Koymuş

Sony Xperia Z2 modelinde firma 20.7 MP’lik Kamera Ailesini yine kullanmış durumda. Exmor RS Sensörüne sahip olacak olan kamera ile Full HD Videoların ötesine geçilerek 4K Video çekimleri yapılabiliyor.

Çekim Modları ve Lens Kalitesi ile de rakipleri arasında fark yaratacak olan Xperia Z2 modelinin özellikle kamerası noktasında kullanıcılarda büyük bir beklenti oluşmuş durumda.

3200 mAh’lik bir batarya ile son kullanıcıya sunulacak olan Sony Xperia Z2 modelinin bu sayede 5.2 İnçlik ekranı daha rahat beslemesi ve daha uzunca bir süre kullanım sunması amaçlanmış durumda.

Türkiye’de Mart – Nisan ayı gibi satışına başlanması beklenilen modelin Satış Fiyatı ise 2.000 TL civarında olacak gibi görünüyor. Sony Xperia Z2 modelinin pazara girmesi ile Xperia Z ve Xperiz Z1 modellerinde de indirimler başlayacaktır.

Android İşletim Sisteminin model kıyımının yaşanacağı MWC 2014’de ilk tanıtılan Mobil Canavarlardan olan Xperia Z2 modeli için yakın dönemde Detaylı İnceleme yayınlıyor olacağız.

O zamana kadar Esen Kalın, Sony Xperia Z2 ile kalın…

 

ShiftDelete.Net Tarafından Yapılan İlk İnceleme

Sony Xperia Z2 Modeli Resmen Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir