Sony Xperia Z3 Modeli Göründü

Ortalama olarak 6 ayda bir Z serisine yeni model çıkaran Sony firmasının yeni modeli Sony Xperia Z3 şimdiden göründü.

Xperia Z serisi ile başlayan ve devam eden süreçte 6’şar aylık aralarla Xperia Z1 ve Xperia Z2 modelini duyuran Sony kanadından yeni modeli Xperia Z3 hakkındaki ilk bilgiler de sızdırıldı.

2014 yılının Temmuz – Ağustos aylarında tanıtılması ve satışına başlanması planlanan Sony Xperia Z3 modelinde Suya ve Toza Dayanıklı bir yapının dışında özel bir kaplama kullanılacak.

Çevreye Duyarlı olması ile bilinen ancak Üretiminin oldukça zor olduğu PVD Yapısına sahip kasalar üretmeyi planlayan Sony firması bu sayede hem Çizilmelere Karşı Önlem almış olacak hem de Daha Sağlam ve Dayanıklı bir kasaya ulaşmış olacak.

Oldukça İnce ve Metal Alaşımlı bir kasaya sahip olacak olan Sony Xperia Z3 modelinde 1920*1080 Piksellik Full HD Ekran ailesi kullanılacak.

Sony Xperia Z3 Modeli Yolda
Sony Xperia Z3 Modeli Yolda

 

Fiyat ve Performans’da Zperia Z3 Modeli

 

Android 4.4 Kit Kat İşletim Sistemine sahip olacak olan cihazda SnapDragon 805 serisi 4 Çekirdekli ve 2.7 Ghz’lik hıza sahip bir işlemci ve Adreno 420 Grafik Yongası kullanılacak.

3 GB Ram ve 32 GB Dahili Depolama Alanı ile gelecek olan cihazda 128 GB’a kadar yükseltilebilir Mikro SD Kart girişi de yer alacak.

20,7 MP Değerinde Arka Kameraya sahip olacak olan Xperia Z3 modelinde ayrıca 5 MP değerinde de bir Ön Kamera kullanılması planlanıyor:

LG G3, HTC One Prime ve Samsung Galaxy S5 Prime modelleri ile birlikte pazardaki 2014 yılının 2. Amiral Gemileri olacak olan modeller donanım ve yazılım olarak da lider olacaklar.

Fiyat noktasında ise Sony Xperia Z3 modelinin 2.500 TL seviyesinin üstünde bir fiyattan satışa çıkması beklenebilir. Özellikle HTC Prime ve Samsung Prime modelleri de 3.000 TL seviyesini zorlayan fiyatlarla pazara çıkacakken Xperia Z3 modeli onlardan alt bir rakama pazara çıkmayacaktır.

 

Sony Xperia Z3 Modeli Göründü

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir