Sony Xperia Z4 İçin Sızıntılar Şimdiden Heyecan Yarattı

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

2014 yılının son çeyreğinde Sony Xperia Z3 serisini pazara süren ve 2015 Eylül ayına kadar yeni seri pazara sürmeme kararı aldığı söylenilen Sony kanadının Sony Xperia Z4 ile pazarı kasıp kavurması bekleniyor.

Her ne kadar resmi bir veri olmasa da beklentiler şimdiden tavan yapmış durumda. Basında dolaşan sızıntı bilgilere ve bazı hayal ürünü içeriklere göre Sony Xperia Z4 serisi Donanımsal anlamda zirve yapacak bir ürün olarak pazara sürülecek.

 

 

64 Bitlik 8 Çekirdekli İşlemci

SnapDragon 810 serisi 64 Bitlik Mimari Tabana sahip, 2.8 Ghz’lik 8 Çekirdekli bir işlemci ile pazara sürülmesi beklenilen Sony Xperia Z4 zaten direkt olarak İşlemci – Hız – Performans alanında dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor.

4 GB Ram Bellek ve 32 GB Dahili Depolama Alanı kullanılacağı belirtilen modelde 128 GB’a kadar destek sunan birde Micro SD Kart Girişi bulunacak.

 

Sony Xperia Z4 İçin Sızıntılar Şimdiden Heyecan Yarattı
Sony Xperia Z4 İçin Sızıntılar Şimdiden Heyecan Yarattı

5.5 İnçlik Quad Ekran İle Xperia Z4’e Merhaba Diyin

5.5 inçlik Quad HD Ekrana sahip olacak olan Sony Xperia Z4 serisinde tabi ki PPİ Değerleri de tavan yapacak.

Kasa yapısı olarak çok fazla bir değişime gitmesi beklenmeyen Sony kanadının tasarımsal anlamda aynı kalması ancak Kasa Materyalini değiştirmesi de beklentiler arasında. Bu noktada da Alüminyum Gövde üzerinden durulmaya başlanmış durumda.

 

Arkada 27 MP, Önce 10 MP Kamera

Ön kamerası sebebiyle çokça şikayet alan Sony Xperia serisinde artık bir milad gerçekleştirecek olan Sony firması Sony Xperia Z4 modelinde 27 MP Değerinden 4K Video çekebilen bir Arka Kamera ve 10 MP değerinde Full HD Video çekebilen bir Öz Çekim Kamerası kullanacak.

Bu sayede de özellikle ön kameradaki başarısızlıklar sebebiyle çok fazla eleştiri alan Sony firması Z4 serisi ile birlikte pazardaki Kamera Gücünü de arttırmış olacak.

 

Senede 1 Amiral Gemisi

Şimdiye kadar 6 ayda bir Yeni Model üreten ve Sony Xperia Z serisinden sonra hızlı bir şekilde Z1, Z2 ve Z3 serisini pazara süren Sony firması akıllanmış gibi görünüyor.

Kulislerde yapılan konuşmalara göre Sony Xperia Z serisi artık senede 1 Amiral Gemisi üretecek.

Bu kapsamda da 2014 yılının son ürünün Xperia Z3 modeli olacak. Sony Xperia Z4 serisi 2015 Eylül ayında, Sony Xperia Z6 modeli ise 2016 Eylül ayında pazara sürülecek ve her Eylül ayında yeni bir Xperia Z serisi satışta olacak.

 

Sony Xperia Z4 Modelinde Oyun Konsolu Paylaşımı Artacak

Donanımsal anlamda oldukça güçlü bir yapıya geçecek olan Sony Xperia Z4 modeli ile birlikte PlayStation 4 Uyumu da arttırılmış olacak. Birçok noktada Mobil PS4 olarak Xperia Z4 modeli size hizmet sunuyor olacak.

Oyun Konsolları ve Mobil Ürünleri arasındaki bağlantıyı arttırmak isteyen Sony firmasının bu kapsamda birçok etkileşimi bir arada sunması bekleniyor. Bu sayede PS4 veya Xperia Z4 alan bir müşteri diğer ürün için daha istekli olacak.

 

Sony Xperia Z4 Compact ve Z4 Compact Tablet Serileri de Çıkacak

Yeni sistemde Yılda Bir Amiral Gemisi diyen Sony firması modelin yanında pazara süreceği Sony Xperia Compact ve Sony Xperia Compact Tablet serilerini de senede bir kez üretecek ve pazara sürecek.

Sony Xperia Z4 serisi ile birlikte Sony Xperia Z4 Compact ve Sony Xperia Z4 Compact Tablet modelleri de satışta olacak.

 

Sony Xperia Z4 İçin Sızıntılar Şimdiden Heyecan Yarattı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. 26 Ekim 2014, 15:01

    Keşke telefon bir an önce satışa çıksa. Özellikleri çok göz alıcı. Çıkar çıkmaz kesinlikle alacağım.

    Cevapla
  2. 26 Ekim 2014, 04:13

    Z-4 çıkacak diye Z-3 alma hayalimden vazgeçtim. Heryerde bir ton haber dönüyor .Z-1 kullanan biri olarak Arkada 27 mp kamera bence oldukça büyük bir iyileştirme olacak fakat 5.5 inch ekran biraz büyük gibi, bence compack tasarımında yapılması gerekiyor

    Cevapla