Sony Xperia Z4 Modeli İçin Yeni Bilgiler Geldi

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Ocak ayı gibi tanıtılacak olan Sony Xperia Z4 modeli için sızıntı kaynaklarından gelen yeni görseller ve teknik özellikler elimize ulaştıkça sizlere duyurmaya devam ediyoruz.

Sony Xperia Z3 modelini birkaç ay önce duyuran ve hemen Yeni Amiral Gemisi olacak olan Sony Xperia Z4 modelinin çalışmalarına başlayan Sony firmasının 2 ay sonra, Ocak ayında Sony Xperia Z4 modeli resmi olarak tanıtması bekleniyor.

 

 

5.4 İnçlik Quad HD Triluminos Ekran Ailesine Sahip Olacak

Sızan ilk bilgilere göre Sony Xperia Z4 ailesinde 5.4 inçlik 2K yani Quad HD Triluminos Ekran Ailesinden yana tercihler kullanılmış durumda.

Ekran Boyutunun büyümesi ve 2K Ekran kullanılması ile artacak olan Batarya Tüketimi ise hem Android 5.0 L sürümünün getirdiği daha tasarruflu yapı hem de Battery Stamina Modu sayesinde aşılmaya çalışılacak.

Sony Xperia Z4 Kasa Yapısı
Sony Xperia Z4 Kasa Yapısı

 

SnapDragon 810 Serisi İşlemci Ailesi

Cihazda Qualcomm SnapDragon 810 serisi 64 Bitlik bir işlemci kullanılacağı bilgileri zaten daha önce sızdırılmıştı. Ancak gelen son birkaç bilgi cihazın SnapDragon 805 serisi ile de pazara çıkması gibi bir ihtimali ortaya atmış durumda.

Ancak 2015 yılında Tüm Amiral Gemilerinin artık SnapDragon 810 serisine geçmesini beklediğimiz için Sony kanadının SnapDragon 805 serisini tercih etmesi pek mantıklı olmayacaktır.

Ancak SnapDragon 810 serisinin başarısız bir yapıda pazara sürülmesi ya da üretim bandında sıkıntı yaşaması durumunda firmaların bir alt seri olan SnapDragon 805 serisine dönmesi beklenebilir.

Sony Xperia Z4 Arka Kasa
Sony Xperia Z4 Arka Kasa

 

 

4 GB Ram ve 20.7 MP Arka Kamera

Cihazda Android 5.0 Lollipop İşletim Sistemi kullanacak olan Sony firmasının Arka Kamera olarak yine 20.7 MP değerindeki Sony Mobil Kamera Çözümlerinden birine odaklanması bekleniyor.

Cihazın Ön Kamerası için ise geliştirilmiş özelliklere sahip 4.8 MP değerindeki bir kamera kullanılarak Öz Çekim Meraklıları için bir geliştirme yapılması da gündemde.

Batarya noktasında ise 3.000 mAh’lik batarya değerlerini aşan Sony cephesinin Sony Xperia Z4 modelinde 3420 mAh’lik bir batarya kullanması bekleniyor.

Pazardaki En Uzun Şarj Süresine Sahip Cihazlar arasında neredeyse Amiral Gemilerinin tamamını barındıran Sony kanadının Sony Xperia Z4 modeli ile de bu başarısını sürdürmesi bekleniyor.

Sony Xperia Z4 İçin Yeni Bilgiler Geldi
Sony Xperia Z4 İçin Yeni Bilgiler Geldi

 

 

Xperia Z4 Ultra, Xperia Z4 Compact ve Xperia Z4 Tablet Modelleri de Gelecek

Sony Xperia Z4 ile birlikte pazarda kendisine eşlik edecek olan diğer Akıllı Telefon ve Tablet PC modellerinin de pazara sürülmesi bekleniyor.

Buna göre Ocak 2015’de yapılacak olan CES 2015’de Sony Xperia Z4, Xperia Z4 Ultra, Xperia Z4 Compact ve Xperia Z4 Tablet modelleri kullanıcıya sunulacak.

 

Sony Xperia Z4 Modeli İçin Yeni Bilgiler Geldi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 Aralık 2014, 12:49

    sony kendini aştı iyice. bu piyasada bende varım dedi