Sony Xperia Z4 Modelinin Özellikleri Sızdırıldı

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

6 aylık periyodlar ile Amiral Gemisi Modeli üreten Sony firmasının Xperia Z4 modeline ilişkin Özellik Bilgileri bazına sızdırıldı.

2015 yılının ilk çeyreğinde Samsung Galaxy S6 ve HTC One M9 gibi modeller ile pazara sürülecek olan Sony Xperia Z4 modelinin bazı özellikleri bazına sızdırıldı.

5.5 inçlik Quad HD yani 2K Ekranla pazara çıkması beklenilen Xperia Z4 serisinin 64 bitlik işlemci mimarisi ile 2.7 – 3.00 GHz’lik 8 Çekirdekli Qualcomm SnapDragon 810 serisi bir işlemci ile pazara çıkması bekleniyor.

3 yerine 4 GB’lık RAM Bellek kullanılması beklenilen üründe 16 yada 32 GB değerinde Dahili Depolama Alanı ve 128 GB’a kadar yükseltilebilen Mikro SD Kart Desteği sunulacak.

Sony Xperia Z4 Modelinin Özellikleri Sızdırıldı
Sony Xperia Z4 Modelinin Özellikleri Sızdırıldı

Suya ve Toza Dayanıklı Xperia Z4

Daha önceki serilerden gelen Dayanıklılık Geleneğini devam ettirecek olan Sony Xperia Z4 serisinde dayanıklılık ve Kasa Sağlamlığı daha da üst düzeye taşınacak.

Kasa Yapısında Z3 serisine benzer şekilde Plastik Kasa yapısını kullanması beklenilen Sony firmasının farklı bir adım atarak Metal Kasa Yapısına geçmesi ise muhtemel bir seçenek gibi görünüyor.

Kıvrılmış Exmor R CMOS sensöre sahip bir Arka Kamera ile gelmesi beklenilen modelin ayrıca 5 ya da 8 MP değerinde bir de Selfie Kamera sunması bekleniyor.

 

 

Sony Xperia Z4 İle BoomSound Ses Deneyimi

HTC One serisi ile telefon pazarına giren Çift Hoparlör Sistemini kendi modellerine de uyarlaması beklenilen Sony firmasının Walkman Özelliklerini Sony Xperia Z4 ile bir adım daha yukarı taşıması ve ciddi anlamda başarılı bir Çift Hoparlör Sistemi ile pazara çıkması bekleniyor.

 

 

Her Sene Tek Amiral Gemisi

Sony ekibinin Sony Xperia Z4 ile senede 1 adet Amiral Gemisi üretimine başlayacağı ve 2015 yılının Sony Xperia Z4 ile tamamlanacağı ise açıkçası ilginç bir iddia olarak gündeme gelmiş durumda.

2014 yılında Sony Xperia Z2 ve Sony Xperia Z3 modellerini pazara sunan firmanın bu sayede senede tek bir model ve çevresinde çeşitlendirilmiş alt modeller ile daha iyi bir satış grafiği yakalayacağı düşünülüyor.

Gelen bilgilere göre artık Sony Xperia serisi her sene Mart ayında yapılacak olan Mobil Dünya Kongresinde tanıtacak ve 1 sene Amiral Gemisi üretmeyecek.

 

Sony Xperia Z4 Modelinin Özellikleri Sızdırıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir