Sony Xperia Z5 Modelinin Teknik Özellikleri Sızmaya Başladı

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Sony firmasının 2015 sonunda duyuracağı ve 2016 yılı Sancak Gemisi olacak olan Sony Xperia Z5 modeli için bazı teknik özellikler sızmaya başladı bile.

2015 yılı için tam olarak ne yapmaya çalıştığı anlaşılamayan bir strateji geliştiren Sony firması bazı pazarlarda Xperia Z4 bazı pazarlarda ise Xperia Z3+ adıyla aynı ürünü satış sunmuştu.

Tam anlamıyla bir karmaşaya dönüşen bu durumdan sora Sony cephesinde Xperia Z5 için hummalı bir çalışma başlamış durumda.

 

SnapDragon 820 Serisi İşlemci Ailesi

SnapDragon 810 serisinden bir türlü istenilen verimi alamayan firmalar hızlı bir şekilde SnapDragon 820 serisine geçmeye başlayacak gibi görünüyor.

Xperia Z5 serisinde de 3.0 Ghz’lik hıza sahip, 65 Bit destekli SnapDragon 820 serisi işlemci kullanılacak gibi görünüyor.

4 GB Ram Bellek ile pazara çıkması beklenilen seride 5 inç ile 5.5 inç arasında bir boyuta sahip 2K Ekran kullanılacak gibi görünüyor.

[stextbox id=”info”]SnapDragon 820 Akıllı Telefon Üreticilerine Gönderilmeye Başlandı[/stextbox]

 

Sony Xperia Z5 Modelinin Teknik Özellikleri Sızmaya Başladı
Sony Xperia Z5 Modelinin Teknik Özellikleri Sızmaya Başladı

Batarya Konusunda da Oldukça Ciddi Bir Adım Atılacak

Ekran Kalitesinin arttırılması ise oluşması muhtemel Batarya Sorunlarını yaşamak istemeyen Xperia Z5 modelinde sızıntılar doğru çıkarsa 4.500 mAh’lik bir batarya kullanılacak.

Xperia Z5 Compact ve Xperia Z5 Ultra modelleri ile beraber duyurulması beklenilen Sony Xperia Z5 serisinin 21 MP değerinde bir arka kameraya ve 13 MP değerinde bir Ön Kameraya sahip olması bekleniyor.

Ayrıca cihazın 4K Video çekebilmesi de beklenen özellikler arasında.

[stextbox id=”info”]Bimeks & İş Bank İşbirliği İle Nakit Net Alışveriş Kredisi[/stextbox]

Sony Xperia Z5 Konsept Tasarım
Sony Xperia Z5 Konsept Tasarım

 

Suya Dayanıklılık Elde Tutulmaya Devam Edecek

Z serisinde artık olmazsa olmazlardan birisi olan Suya ve Toza Dayanıklı Kasa yapısına devam edecek olan Sony firması ayrıca Parmak İzi Okuyucu, PS4 Uyumluluk Modu ve daha birçok özelliği de bünyesinde barındıracak.

Giderek geliştirdiği OmniBalance Tasarım Çizgilerine sahip olacak olan Sony Xperia Z5 serisinin Eylül 2015 tarihinde yapılacak olan IFA 2015 fuarında tanıtılması, Aralık veya Ocak ayı gibi de satışa sunulması bekleniyor.

Sony Xperia Z5 Modelinin Teknik Özellikleri Sızmaya Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir