Sony Yeni Bir Akıllı Telefon Hazırlığında

Geçtiğimiz günlerde internete sızdırılan bir resme göre Sony’nin yeni bir akıllı telefon modeli hazırlığı içinde olduğunu söyleyebiliriz. Henüz söylentilerden ibaret olan bu yeni model hakkında kesin bir bilgi vermek zor.

Sony bu yıl da amiral gemi modeli olan Xperia Z1 ile yola devam edeceğini açıklasa da ortaya çıkan bu yeni görselle Sony’nin boş durmadığı ve yeni modeller üzerinde çalışmalar yaptığı gözlerden kaçmıyor.

İnternete sızdırılan bu yeni görsele baktığımızda henüz modeli bilinmeyen bir Xperia modelinin yakında karşımıza çıkacağını görebilmekteyiz. Xperia D6503 olarak adlandırılan bu model için Xperia Z1’in varisi diyenler de var.

Tasarım olarak Xperia Z1’in yapısına benzeyen modelin Z1’e göre daha ince bir kasaya sahip olduğu ve ekran boyutunun 5.2 inç olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca cihazda 3 mikrofon deliği de bulunmakta.

Sony Yeni Bir Akıllı Telefon Hazırlığında
Sony Yeni Bir Akıllı Telefon Hazırlığında

Modelde yer alacağı düşünülen diğer özellikler ise Snapdragon 800 yongasetinin kullanılacağı. Ayrıca 3GB RAM ve 20MP çözünürlükte bir kameranın da bulunacağı söylentiler arasında.

Sony Sirius olarak kodladığı bilinen bu yeni modelin gerçekten bir hazırlık mı yoksa sadece bir prototip mi olduğu henüz netlik kazanmış değil.

Sony Yeni Bir Akıllı Telefon Hazırlığında

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir