Sony Yeni Nesil G Serisi CFast Hafıza Kartlarını Duyurdu

Profesyonel olarak Fotoğraf ve Video İşleri ile ilgilenenler için 530 MB/s hızına ulaşan Sony G serisi CFast Hafıza Kartları duyuruldu.

Gelişen teknoloji ile DSLR Makinelerin bile 4K Video Kaydı yapabildiği günümüzde kayıt yapan cihazlar kadar kayıt yapılan alanında hızlı olması gerek.

İşte bu noktada da farklı firmaların Hızlı Hafıza Kartı seçenekleri son dönemde sıkça karşımıza çıkmaya başladı.

Sony firması da bu alandaki gücünü arttırmak adına 510 MB/s Yazma ve 530 MB/s Okuma hızlarına çıkabilen Sony G serisi CFast Hafıza Kartı serisini duyurdu.

Sony CFast Hafıza Kartı

2018 Yılının İlk çeyreğinde Satışa Çıkacak

Yeni G serisi CFast 2.0 Hafıza Kartı ailesi 2018 yılının ilk çeyreğinde 32 GB, 64 GB ve 128 GB Depolama seçenekleri ile satışa sunulacak.

Ürünlerle alakalı açıklamalar yapan Kıdemli Avrupa Ürün Müdürü Romain Rousseau, “Profesyonel dâhili SSD’ler, XQD ve SxS kartlarının yanı sıra, dünyanın en hızlı SD kartını da içeren, oturmuş bir yelpazeye katılan yeni CFast modelleri, Sony’nin profesyonel hafıza kartı çözümlerindeki lider konumunu daha da güçlendirerek, çekim deneyimini iyileştiriyor ve iş akışını optimize ediyor” dedi.

Yeni CFast serisi kartlar, ultra hızlı yazma hızının yanı sıra Sinema kalitesi veya yüksek bit hızlı 4K videonun güvenilir kaydı için VPG130’u da destekliyor.

130MB/s minimum sürekli yazma hızının güvence altına alınmasıyla Sinema RAW light modu gibi profesyonel kalite 4K videoların istikrarlı kaydı için ideal bir araç haline geliyor.

Etkin iş akışı, zorlu ortamlarda, sıkı teslim tarihleri ile çalışan profesyonel fotoğrafçılar ve video grafikerler için hayati önemde. 530MB/s gibi son derece yüksek bir okuma hızına sahip G Serisi CFast, RAW dosyalarını, 4K video görüntülerini ve yüksek çözünürlüklü görüntüleri kişisel bilgisayara aktarmak için gerekli zamanı önemli ölçüde azaltıyor.

Sony G serisi CFast kartların ülkemizde nasıl bir fiyatlandırma ile satılacakları ise henüz netleşmiş değil.

Ancak Profesyonel Seri Kartlar oldukları için Amatör Kullanıcılar için biraz tuzlu fiyatlara sahip olma ihtimalleri yüksek.

Sony Yeni Nesil G Serisi CFast Hafıza Kartlarını Duyurdu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.