Sony’den öz çekim kamerası

Son zamanlarda akıllı telefonların ön kamerasıyla yapılan “Sefie”  adı verilen öz çekimler oldukça revaşta olan bir durum. Sosyal medyada ve dünyada çok fazla yayılan öz çekim için telefon üreticileri özellikle ön kameraya önem vermeye başladı. Sony’de yepyeni bir tasarım yaparak bugüne kadar üretilen kameraların tasarımlarını geride bırakacak ve belki de uzun süre gündemden düşmeyecek yeni bir model ile karşımıza çıkıyor.

Sony’nin ürettiği bu teknolojik tasarım 22 Ağustos tarihinde Çin’de lanse edilecek olan Cyber-Shot ailesine ait kamera Self-artifact adına sahip. Cihaz sadece bayanlara hitap edecek harika bir parfüm şişesi görüntüsü taşıyacak. Sony bu anlamda daha çok bayanları düşündü çünkü selfie çılgınlığını en çok bayanlar sevdi ve kullandı. Bu sayede şıklık ve bu harika görselliği bir arada bulunduran tasarımı bayanlar çok fazla sevecek.

Kameranın 19.2MP çözünürlüğe sahip olacağı belirtiliyor. 1/2.3 inçlik Exmor RS kamera sensörü firmanın G lensi ile desteklenmekte. Modelin 3 inçlik 1.23 milyon noktalı dokunmatik ekranı üzerinden pek çok işlev gerçekleştirilebilecek. Ayrıca kameranın microSD yuvası, WiFi, NFC gibi diğer özellikleri de bulunacağı söyleniyor.

Sony’den öz çekim kamerası
Sony’den öz çekim kamerası

Cihaz parfüm şişesi olarak tasarlanmış ancak kapak tarafındaki kamera modülü 180 derece döndüğünden kolay kullanıma sahip. Rahatlıkla öz çekim yapılabilmesi için üretilen bu harika tasarımla cihazı çevirmeden elle kolay tutarak çekimlerinizi yapabileceksiniz. Modelin satış bilgisi, fiyatı ve diğer detaylı bilgileri 22 Ağustos’taki lansmanda belli olacak.

Sony’den öz çekim kamerası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir