Spotify Aile Paketi Üyelikleri Spotify Tarafından İncelemeye Alınmaya Başlandı

Spotify firması tarafından yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanan Spotify Aile Paketi Üyelikleri incelenemeye başlanmış durumda.

Özellikle son zamanlarda 6 kişinin bir araya gelerek Aile Paketi satın almaya başladığını fark eden firma ortaya çıkan bu mali kaybı kapatmak adına kullanıcıları takibe almış durumda.

Almanya ve Amerika’da GPS üzerinden Spotify Aile Paketi Üyelerini takip eden firma farklı konumlarda yaşayan kullanıcılara mailler göndermeye başlamış durumda.

 

Spotify'dan Lyrics Özelliği

 

Spotify Tarafından Genel Bir Açıklama Yapıldı

Mail ile alakalı detayların basına sızması üzerine Spotify firmasından bir yetkili pek de açıklayıcı olmayan bir açıklama yaptı.

“Firmamız aile paketi üyelik sistemiyle ilgili geliştirmeler sunmak ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi ortaya koymak adına küçük gruplarda bu tür çalışmalar yapabiliyor. Bu ve buna benzer hizmetlerimizi her zaman test ediyoruz. Üyelere gönderilen bu e-postalarla ilgili paylaşacak başka bir şeyimiz yok.”

Bu maile göre Aile Paketi Kullanan Spotify Üyelerinin korkmalarına gerek yok. Ancak firmanın bu alanda bazı çalışmalar yürüttüğü de bu mailler ile ortaya çıkmış durumda.

 

Spotify Aile Paketi

 

Ülkemizde Çok Fazla Tercih Edilen Bir Yöntem

Türkiye’de şuan Bireysel Spotify Paketi satın almak istemeniz durumunda ödemeniz gereken ücret 14 TL. Aile Paketi almanız durumunda ise 6 kişiye kadar 21 TL ödeme yapıyorsunuz.

Bu şekilde 6 kişi birleşip Spotify Aile Paketi satın aldığında kişi başı aylık 3.5 TL gibi bir rakam ödemeniz yeterli oluyor. Bu rakam ile satın aldığınızda ise Neredeyse Normal Üyelikten %80 daha uyguna satın almış oluyorsunuz.

Bu sebeple de birçok forum sitesinde  Aile Paketi için grupların oluşturulduğunu rahatlıkla görebiliyoruz.

Eğer GPS Bazlı olarak uygulama kullanımlarını kontrol etmeye başlarsa Spotify firması birçok Aile Paketinin de iptal edildiğini görebiliriz ilerleyen günlerde.

 

Spotify Aile Paketi Üyeliği

 

Farklı Yerlerde Yaşayan Aileler Sıkıntı Yaşayacak

Bu noktada ilk olarak Amerika ve Almanya’dan tepkiler gelmeye başlamış durumda. Çünkü Spotify tarafından aile üyelerinin Aynı Adreste Yaşamaları isteniyor.

Ancak bazı aileler özellikle iş sebebi ile farklı adreslerde hatta farklı illerde ikamet ediyor olabiliyorlar. Bu noktada Spotify Aile Paketi alan bir kullanıcı grubunun GPS ile aynı konumda tespit edilmesi halinde nasıl bir işlem uygulanacağı da soru işareti.

Ayrıca aynı adrese yakın konumda oturan kullanıcıların yine Aile Paketi satın almalarının ise önüne geçilmemiş olacak. Bu durumda da çeşitli forum sayfaları üzerinden benzer konumda olanlar da bir araya gelip Spotify Aile Paketi satın alabilirler.

Spotify Aile Paketi Üyelikleri Spotify Tarafından İncelemeye Alınmaya Başlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir