Spotify Premium Üyelikte Apple Müzik Uygulamasını İkiye Katladı

Online Müzik Servisleri noktasında en fazla tercih gören uygulama olarak karşımıza çıkan Spotify Premium Üyelik sayısı bakımından en yakın rakibi Apple Müzik Uygulamasını ikiye katlamayı başardı.

Yapılan açıklamaya göre Spotify Premium Üyelik alan yani Ücretli Üyelik ile uygulamayı kullanan kullanıcı sayısı 60 Milyon’u geçti.

Bu rakamla beraber Apple Müzik Servisini kullanan Ücretli Abone sayının 2 katı bir abone sayısına ulaştığı da resmi olarak netleşmiş oldu.

 

Spotify Premium

 

Ülkemizde Spotify Daha Pahalı

Apple Müzik pazara girdiği dönemden bu yana 9.99 TL gibi bir rakamdan yoluna devam ediyor ve Aylık Abonelik Bedeli olarak bu rakamı alıyor.

Spotify ise geçtiğimiz aylarda küçük bir fiyat zammı ile rakamı 13.99 TL seviyesine çekti ve biraz daha pahalı bir servis olarak yoluna devam etme kararı aldı. Ancak farklı kampanyalar ile yeni üyelere 2 TL gibi bir rakamdan da hizmet veremeye devam ediyor.

Yurtdışına baktığımızda ise her iki uygulama da 9.99 Dolar seviyesinde bir fiyat bandından kullanıcılara Premium Üyelik satışı gerçekleştiriyor.

 

Apple Müzik

 

Deneme Süreleri Spotify’da Daha Kısa

Uygulamayı ilk kez kullanacak olan kullanıcılar için Spotify tarafından 30 günlük bir deneme süreci sunulurken Apple Müzik ise 90 günlük bir deneme süreci sunuyor.

Spotify 30 günün sonunda reklamlı bir şekilde ve bazı uygulama kısıtlamaları ile Ücretsiz Üyelik sistemini devam ettirirken Apple Müzik cephesinde ödeme yapmadan müzik dinlemek mümkün olmuyor.

Bu sebeple de uygulama bazlı olarak bakıldığında 60 Milyon ücretli üyenin yanında Spotify kullanan ancak ücretsiz sürümden yoluna devam ederek reklamlara katlanan ciddi bir kullanıcı kitlesinin de olduğunu belirtmek gerek.

 

Spotify Premium Uygulaması

 

4 Ayda 10 Milyon Abone

Mart 2017’de 50 Milyon Ücretli Abone sayısına ulaşmayı başaran Spotify aradan geçen 4 aylık sürede yaptığı kampanyalar ve verdiği hizmet ile birlikte 10 Milyon yeni Premium Aboneye sahip oldu.

Bu da ortalama olarak aylık 2.5 Milyon, günlük bazda ise 83 binden fazla kullanıcının Spotify Premium Üyesi olduğunu gösteriyor.

Hemen Türk işi bir hesaplama yapacak olursak ve ortalama fiyatı 10 TL olarak belirlersek günlük bazda 840.000 TL gibi bir kazancın firmanın kasasına gittiğini söyleyebiliriz.

Spotify Premium Üyelikte Apple Müzik Uygulamasını İkiye Katladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir