Star Trek Oyunu Cesurca Watson İle Birlikte Çalışıyor

Star Trek Oyunu Cesurca Watson İle Birlikte Çalışıyor

Star Trek sanal gerçeklik oyunu cesurca IBM Watson ile birlikte çalışıyor. IBM Watson, oyuncular tarafından verilen ses komutlarını anlamak için yeni bir Star Trek oyununa yardımcı olacağını duyurdu. Sanal gerçeklik oyunculuğu ile Star Trek Bridge Crew’un oyuncuları, IBM’in süper bilgisayarıyla yapılan işbirliğinin ardından Starship Enterprise’ı sesli komutlarla kontrol edebilecek. IBM Watson, komutları yorumlamak için konuşma […]


Star Trek sanal gerçeklik oyunu cesurca IBM Watson ile birlikte çalışıyor. IBM Watson, oyuncular tarafından verilen ses komutlarını anlamak için yeni bir Star Trek oyununa yardımcı olacağını duyurdu.

Sanal gerçeklik oyunculuğu ile Star Trek Bridge Crew’un oyuncuları, IBM’in süper bilgisayarıyla yapılan işbirliğinin ardından Starship Enterprise’ı sesli komutlarla kontrol edebilecek. IBM Watson, komutları yorumlamak için konuşma adlı bir program üzerinde çalıştığını belirtti. Oyun geçen ay piyasaya çıktı, ancak yeni sesli komut özelliği Perşembe günü açık olacağı belirtildi.

Kaptan olan bir oyuncu, başkaları tarafından veya bilgisayar tarafından oynanan iki mürettebatla oynayabilir olarak hazırlandığı belirtilirken, IBM’in teknik irtibat bürosundan sorumlu olan Joshua Carr, “Artık köprü mürettebatınızla görüşebilirsiniz, bu bölüm Watson tarafından desteklenmektedir” dedi.

  Efsane Model F Klavyeler Geri Dönüyor

“Aslında, dümene talimat vermek için tıklamaya yönelik bir takım menüler var. Oldukça iyi çalışıyor, ancak en düşük ortak payda talimatları vermek için ellerimizi kullanıyoruz. Patrick Stewart’ın Jean Luc Picard veya [William Shatner’ın] Kaptan Kirk’ın inanılmaz çizgilerinden bazılarını düşündüğümüzde, hepsi sizin sesinizle ve nasıl iletişim kurduğunuzla ilgili olacak” diye söylüyor.

IHS Markit’in araştırma direktörü Piers Harding-Rolls ise, Cepseyir web sitesine şunları söyledi: “Ortalama video oyun deneyiminizde, ses kontrolü gibi şeylere sahip değilsiniz. Sanal gerçeklik söz konusu olduğunda, sizi tecrübe ettirecek bir şey arıyor oluyorsunuz. Oyuncudaki karakterlerle etkileşimde bulunmak için sesinizi kullanmak bir adım daha ileri gitmenizi sağlıyor. Denetleyiciyi kullanmak zorunda kalmasanız bile, aksine sahip olduğunuz tecrübeye inandırıcılık katıyor” dedi.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status