Suriye’den Kaçarak Ülkemize Yerleşenlere Türk Vatandaşlığı Kapıda

Suriye’den Kaçarak Ülkemize Yerleşenlere Türk Vatandaşlığı Kapıda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Kilis’te yapılan konuşma sırasında Suriye’den kaçarak ülkemize yerleşen Suriye’lilere Türk Vatandaşlığı verilmesi için gerekli çalışmaların İç İşleri Bakanlığı tarafından yürütüldüğü belirtildi. Suriye’de yaşanan İç Savaş sebebiyle akın akın ülkemize gelen Suriye’liler için başlatılacak olan bu Vatandaşlık Süreci oldukça ciddi sorunlara gebe olacak gibi görünüyor. Ülkemizde ciddi bir nüfus yoğunluğuna ulaşmaya […]yorumlar.net

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından Kilis’te yapılan konuşma sırasında Suriye’den kaçarak ülkemize yerleşen Suriye’lilere Türk Vatandaşlığı verilmesi için gerekli çalışmaların İç İşleri Bakanlığı tarafından yürütüldüğü belirtildi.

Suriye’de yaşanan İç Savaş sebebiyle akın akın ülkemize gelen Suriye’liler için başlatılacak olan bu Vatandaşlık Süreci oldukça ciddi sorunlara gebe olacak gibi görünüyor.

Ülkemizde ciddi bir nüfus yoğunluğuna ulaşmaya başlayan ve illerdeki yaşayışı ve davranış biçimleri sebebiyle birçok kez yerli halk ile karşı karşıya gelen Suriye’lilere verilecek olan Türk Vatandaşlığı daha büyük krizlere sebep olacak gibi görünüyor.

İç İşleri Bakanlığı tarafından nasıl bir çalışma yapıldığı, Türk Vatandaşlığı için hangi şartların sağlanmasının isteneceği, bu şartların sağlanması durumunda sistemin nasıl işleyeceği yakın dönemde açıklanacaktır.

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kübra KAYAOKAY
Kübra KAYAOKAY Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status