Suriyeliler Başta Olmak Üzere Göçmenler Nasıl Türk Vatandaşı Olacaklar?

Suriyeliler Başta Olmak Üzere Göçmenler Nasıl Türk Vatandaşı Olacaklar?
Suriyeliler Başta Olmak Üzere Göçmenler Nasıl Türk Vatandaşı Olacaklar?
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bu sorunun yanıtı henüz resmi anlamda verilmedi. Ancak gelen bazı bilgilere göre sürecin nasıl işleyeceği netleşmeye başladı.

Suriyeli Göçmenler başta olmak üzere Tüm Göçmenlere sağlanan Türk Vatandaşı Olma Hakkı için neler yapılacağı, hangi süreçlerin hayata geçirileceği yavaş yavaş belli oluyor.

İşte Türk vatandaşı olmak için Göçmenlerin taşıması gereken şartlar ve bu sürecin nasıl işleyeceği ile ilgili birkaç bilgi.

 

  • Vatandaşlığa geçenler 12 Ay içinde seçim olması durumunda oy kullanamayacaklar.
  • Parası ve Yatırım Yapacak Gücü olan Suriyelilerin önü açılmış olacak.
  • Vatandaşlık başvurusu alınanların tüm güvenlik soruşturmaları MİT tarafından yapılacak.
  • Normalde Türkiye’de 5 Yıl Yaşama şartı değiştirilecek. Daha az yaşayan Suriye Vatandaşlarının da Türk Vatandaşı olması için imkân sunulacak.
  • Çanakkale Ruhu ön plana çıkarılarak Sürece Tepki Gösterenlerin fikirleri yumuşatılmaya çalışılacak. Suriyelilerin Dedeleri Çanakkale’de Savaştı diyerek birlik sağlanmaya çalışılacak.
  • Avrupa’ya gitme ihtimali olan ve yatırım yapabilecek seviyede bulunan Göçmenler Türkiye’de kalmaya ikna edilecek. Çeşitli imkânlar sunulacak.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

CepSeyir - 2020 yılı Güncel Teknoloji, Mobil Yaşam ve Otomobil Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!