Pasaport KayıtSuudi Arabistan’da 2 Noktaya Canlı Bomba Saldırısı Düzenlendi

Suudi Arabistan’da 2 Noktaya Canlı Bomba Saldırısı Düzenlendi

Suudia Arabistan da Medine ve Katif kentlerine Ramazan Bayramına günler kala düzenlenen Canlı Bomba Saldırısı düzenlendi. İki paylamada toplamda 7 kişi hayatını kaybederken 5 kişide yaralandı. Suudi Arabistan İç İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre dün akşam saatlerinde Mescid-i Nebevi otoparkında güvenlik görevlileri tarafından fark edilen ve durdurulmak istenen canlı bomba kendisini patlattı. Saldırı da […]


Suudia Arabistan da Medine ve Katif kentlerine Ramazan Bayramına günler kala düzenlenen Canlı Bomba Saldırısı düzenlendi. İki paylamada toplamda 7 kişi hayatını kaybederken 5 kişide yaralandı.

Suudi Arabistan İç İşleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre dün akşam saatlerinde Mescid-i Nebevi otoparkında güvenlik görevlileri tarafından fark edilen ve durdurulmak istenen canlı bomba kendisini patlattı.

Saldırı da 5 Güvenlik Görevlisi hayatını kaybederken 5 Güvenlik Görevlisi de yaralandı.

Aynı saatlerde Katif kentinde bulunan Miyas Pazarı yakınlarında da bir intihar saldırısı düzenlendiği bilgisi geldi. Bu saldırı da ise 3 kişinin öldüğü bilgisi verildi.

Bayram öncesinde özellikle Medine ve Çevresinde yoğunlaşan bu eylemlerin Müslüman Dünyasının huzurlu bir Bayram Dönemi geçirmesini istemeyen çevrelerin organize etmesinden şüpheleniyor.

Son dönemlerde birçok ülke de artmaya başlayan bu tarz Canlı Bomba Eylemleri özellikle Terörist Gruplar tarafından sıkça tercih edilmeye başlandı.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status